Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
1
Yüz Yogası Ansiklopedisi
2
İçindekiler
Yüz Yogası Ansiklopedisi Nedir?
Yüz Yogası Nedir?
Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?
Yüz Yogası Hareketleri v...
3
Yüz Yogası Ansiklopedisi Nedir?
Yüz yogası ile ilgilenen kişilere ışık tutan niş site yuzyoga.com isimli web sayfasında ...
4
Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?
Yüz egzersizleri düzenli uygulanmasıyla beraber yüz ve boyun kasları çalıştıkça sıkıla...
5
-Düşük göz kapağı kaldırma
-Çene çukurunda belirginleştirme
Yüz bölgesinde milimetrik değişimler zannettiğinizden daha ç...
6
Bu detaylara dikkat etmek gerekir. Doğru bölge için doğru egzersizleri gün içerisinde yaklaşık
15 dakika uygulayarak kıs...
7
Yaşlanma karşıtı hareketler içeren yoga çeşidi. Temel olarak farklı hareketlerle farklı yüz
kaslarını çalıştırır ve cild...
8
Yüz Yogası Yapanlar Kimyasallara Gerek
Duymuyor
Örneğin; kozmetik dünyasının son yeniliklerinden olan dudak dolgunlaştır...
9
Üç ay sonunda;
Yanak kasları yukarı doğru daha sıkı hale geldiğinden ciltteki tüm gevşeklik ortadan
kaybolmaya başlar. B...
10
Yüz Yogası Kitabı ve Faydaları
Yüz hatlarınızda neye ihtiyacınız olduğunu doğru tespit etmenin ve ihtiyacınız olan bölg...
11
Yüz Yogası Kitabı Orijinalini Oku
İnternette güzellik&sağlık konulu bazı sayfalar ‘Yüz Yogası Kitabını bedava indir’ bu...
12
KAPANIŞ
Bu ansiklopedi ile yüz yogası
hakkında internet üzerinde
bulacağınız tüm bilgilerin toplanıp,
özeti çıkarılmış ...
13
SON
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×
Upcoming SlideShare
Erkekleri Etkilemenin Yollari Kitabi
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

6

Share

Download to read offline

Yüz Yogası Kitabı İndir – Yüz Yogası Ansiklopedisi

Download to read offline

Yüz Yogası Kitabı indirmenin en kolay yolu burada! Doğru egzersizleri öğrenmek için siz de tıklayın.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Yüz Yogası Kitabı İndir – Yüz Yogası Ansiklopedisi

 1. 1. 1 Yüz Yogası Ansiklopedisi
 2. 2. 2 İçindekiler Yüz Yogası Ansiklopedisi Nedir? Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir? Yüz Yogası Hareketleri ve Yüz Hatlarını Şekillendirme Yüz Egzersizleri Nasıl Uygulanmalıdır? Yüz Yogası Yapanlar Ne Diyor? Yüz Yogası Yapanlar Kimyasallara Gerek Duymuyor Yüz Yogasıyla Değişim Ne Zaman Başlar? Yüz Yogası Kitabı ve Faydaları Yüz Yogası Kitabının Orijinalini Oku Kapanış Güzellik emek ister, Kendin için bir şeyler yap
 3. 3. 3 Yüz Yogası Ansiklopedisi Nedir? Yüz yogası ile ilgilenen kişilere ışık tutan niş site yuzyoga.com isimli web sayfasında yayınlanmış bilgiler ve yüz yogası hakkında bulabileceğiniz tüm bilgiler burada toplanmıştır. Bu yüzden bu çalışma bir ansiklopedi niteliği taşımaktadır. Siz de, yüz yogası hakkında bilgi arıyor ve bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. İnternet üzerinde tırım tırım bilgi aramanıza ve onlarca sayfa dolaşmanıza gerek yok. Çünkü; vereceğimiz bilgiler ve yönlendireceğimiz birkaç sayfa dışında başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmayacak. Yüz Yogası Nedir? Yüz yogası yüzümüzde bulunan kasların, yüz yogası hareketleri ile çalıştırılarak güçlendirilmesidir. Bu metotla yüz bölgesinde sağlık, güzellik ve anti aging etki yaratmak amaçlanmıştır. Kadın, erkek, genç, yaşlı herkes faydalanabilir. Yüz derimizin alt kısmı yoğun kas yapısıyla çevrilmiştir. Vücudumuzdaki diğer tüm kaslar gibi yüz kasları da belli başlı egzersizlerle çalıştırıp güçlendirilir ve şekil alır. Bunu tıpkı vücut kaslarını çalıştırmak için spor yapanların kol, bacak, omuz, sırt ve göbek kaslarını şekillendirme faaliyetlerine benzetebilirsiniz. Aynı mantıkla işler.
 4. 4. 4 Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir? Yüz egzersizleri düzenli uygulanmasıyla beraber yüz ve boyun kasları çalıştıkça sıkılaşır, kondisyon kazanır, şekil almaya başlar. Çalışmaya başlayan kaslar bu bölgede kan dolaşımını arttırdığı için cilt renginde hoşluk, doğal nem ve zindelik sağlar. Yüz yogası kolajen1 artışı yaratır bu da yaş ilerlemesine ve mimiklere bağlı kırışmaları azaltır. Yüz felcine yakalanma riski azalır. Psikolojik olarak da yüz yogası hareketleri içerisinde büyük kısmında ‘gülüyor gibi yapmak’ bulunduğundan mutluluk hormonu salgılanmasında artış olur. Uzmanlar gülüyor gibi yapmanın neredeyse gerçek bir gülüş kadar mutluluk hormonu salgılattığını tespit etmişlerdir. Ayrıca yüzdeki akupunktur noktalarını canlandırma etkisi de vardır. Özetle yüz yogası; -Ciltte sıkılaşma -Ciltte canlılık -Ciltte doğal nem -Ciltte kolajen artışı -Kırışıklık engelleme -Yüz hatlarını şekillendirme -Yüz felcine yakalanma riskinde azalma -Mutluluk hormonunda artış gibi faydalar sağlar. Yüz Yogası Hareketleri ve Yüz Hatlarını Şekillendirme Yüz egzersizleriyle yüz hatlarınızda şu değişiklikleri yaratabilirsiniz; -Dudak dolgunluğunda değişim -Elmacık kemiklerinde dolgunluk - Kaş kaldırma 1 Kolajen: Ciltte ve vücudumuzdaki birçok dokuda elastikiyet sağlayan bir proteindir. Yaş ilerlemesiyle tüm vücutta üretimi azalır. Botoks olarak tanıdığımız işlem kolajen azalmasının sonucu olan kırışıklıkları yok etmek için uygulanır.
 5. 5. 5 -Düşük göz kapağı kaldırma -Çene çukurunda belirginleştirme Yüz bölgesinde milimetrik değişimler zannettiğinizden daha çok fark yaratır. Makyajda uygulanan gölge ve ışık oyunlarını bilirsiniz. Makyajda bu hilelerle yapılmaya çalışılan hatlar yüz yogasının gerçek ve kalıcı olarak yaptığı şeydir. Yüz Egzersizleri Nasıl Uygulanmalıdır? Yüz yogası egzersizlerinin uygulama şekli kısmen standart, kısmen ise kişiden kişiye değişiklik gösterir. Standart egzersizler yukarıda maddeler halinde sıralanan genel faydaları sağlamak içindir. Estetik kaygı amaçlı, daha doğrusu yüz hatlarını şekillendirmek maksatlı egzersizler ise kişiden kişiye değişir. Yüz yogası yapanlar içerisinde kimileri elmacık kemikleri üzerinde yanak dolgunlaştırmak isterken bir başka yoga yapan düşük göz kapaklarını kaldırmak amaçlı çalışabilir. Bu durumda her iki kişinin de yapacağı yüz egzersizi farklı olacaktır. Burada ilk olarak önemli olan; Yüz hatlarınızda neye ihtiyacınız olduğunu doğru tespit etmektir. İkinci olarak ta; İhtiyacınız olan bölge için doğru egzersizleri uygulamaktır. Yüz yogası nasıl yapılır bunu en sağlam kaynaktan öğrenmelisiniz.
 6. 6. 6 Bu detaylara dikkat etmek gerekir. Doğru bölge için doğru egzersizleri gün içerisinde yaklaşık 15 dakika uygulayarak kısa sürede değişimi fark etmeye başlarsınız. Yüz Yogası Yapanlar Ne Diyor? Yüz yogası yapanlar halinden memnun. Forum sayfalarında ya da kadınlara dair estetik temalı sayfalarda yapılan yorumlar son derece olumlu. Aksini de beklemiyorduk. Doğal bir yöntem olduğu ve kas çalışmasına dayalı olduğu için sonuç alınmıyor olması ya da yan etkisi olması imkansız. Kimi kişide bir ay da oldukça fark yaratırken diğer bir kişide bu süreç iki ayı bulabilir. Bu bünyeyle alakalı bir durumdur. İnternette özellikle sözlük yazarları bu konuyu sıkça ele alıyor. Yüz Yoga.com sayfasının bir makalesinde sözlük yazarlarından örnekler alınmış; Ekşi sözlük yazarlarından; Sour; Artık zamanı geldi diyerek yapmaya başladığım yoga türü. Tabi günde üç beş dakika ile ciddi değişiklik olacağını pek sanmıyorum. Estetik ameliyat veya botokstan daha mantıklı ve ucuz bulduğum yüz bakım yöntemi. Zuhican; Arada yapıyorum ben bu yüz yogasını. Dünyanın en eğlenceli aktivitesi olabilir, hele de arkadaşlarla yapılıyorsa. Yaparken gözümüzden yaş geliyor gülmekten. Yapın, yaptırın. Uludağ sözlük yazarlarından; Lady in Rose; Yıllar önce bir gazetede okuduğum, ara sıra uyguladığım, yüzdeki kasları çalıştırmak için yapılan yoga türüdür. Botoksa gerek kalmadan gergin ve genç görünümlü bir yüze sahip olmamızı sağlıyor efenim. 'yaşadıklarımın izleri onlar, ben bu kırışıklardan kurtulmak istemiyorum onlarla mutluyum' diyorsanız bile yine de ne olduğu bilinmesi gerekiyor diye düşünmekteyim. Günün birinde yüz felci olmuş bir hastanın da işine yarayabileceğini unutmayın. Konusbenimleangel; Yoganın yüz için olanıdır. Keskin yüz hatlarına sahip olmaya yardımcı olur. Çok sağlıklıdır. Yüzün ileride sarkmaması ve kırışmaması için herkes yapmalıdır. Süslü Sözlük yazarlarından; Fifiri;
 7. 7. 7 Yaşlanma karşıtı hareketler içeren yoga çeşidi. Temel olarak farklı hareketlerle farklı yüz kaslarını çalıştırır ve cildin toparlanması, dudak kenarlarındaki aşağı sarkmaların ve kırışıklıkların azaltılmasını hedefler. Elbette düzenli beslenme olmadan çok anlam ifade etmez. Ben geçen sene bununla ilgili bir kitap almıştım Monique; Alnımdaki mimik çizgilerinin daha 30 bile olmadan iyice belirginleşmeye başlaması sebebiyle cinnet geçirdiğim ve bir gün araştırıp, uygulamaya başladığım yoga çeşidi. Artık fondötenleri baz olmadan ve çizgilere dolmadan da kullanabilmenin mutluluğu içindeyim. Çizgileriniz çoğalmadan, derinleşmeden her insanın (evet zorla etrafımdaki erkeklere de inatla yapmaları için baskı kuruyorum, iyi de sonuç alıyorlar) uygulamaya başlaması gerekli diye düşünüyorum. Dünyanın parasını kremler ve estetik operasyonlarına vermeden önce en azından deneyin. Süslükokona; ‘Çalışan kaslar kendini salmaz' prensibiyle yapılan yüz egzersizi. Uzun dönem yapılınca faydası olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca; çok eğlenceli.
 8. 8. 8 Yüz Yogası Yapanlar Kimyasallara Gerek Duymuyor Örneğin; kozmetik dünyasının son yeniliklerinden olan dudak dolgunlaştırıcılar. Yüzyoga.com’un dediğine göre; Bu ürünlerde ölüme ya da zehirlenmeye sebep olmayacak oranda yılan zehirleri ya da dünya üzerindeki en acı biberlerin özlerinden kullanılmakta. Damarlar kanla dolup dolgunlaşma bu şekilde sağlanıyor. Fakat bu ürünlerin kolajen liflerini yok ederek yaşlanmayı hızlandırdığı biliniyor. Kendini korumak isteyen hücreler normalden fazla radikal üretiyor ve dolgun olması istenen dudaklar bir süre sonra dümdüz dudaklara dönüşüveriyor. Diğer tür kremlerden de bahsetmeye gerek yok. İçerisinde yoğun kimyasalların ve ağır metallerin bulunduğu her şey cildimize, bünyemize zararlı. Yüz yogasının kolajen üretimine sağladığı katkıyla bu kimyasallara ihtiyacınız olmayacak. Yüz Yogasıyla Değişim Ne Zaman Başlar? Yine yuzyoga.com sayfasına başvuralım. Değişimle ilgili şöyle yazmışlar; İlk iki hafta sonunda; Yüz kaslarının çalışmaya başlamasıyla kan dolaşımı artar. Böylece; cilt rengi, nemi ve sıkılığında fark oluşur. İlk fark edilir bölge ciltten sonra dudaklardır. Dudak büyüklüğünde hatta dudak renginizde hafif bir değişim hissedilir. Bir ay sonunda; Yanak kaslarında sıkılaşma, kaşlarda hafif kalkık görünüm ve göz kapakları düşüklüğünde azalma belirgin haldedir. Dudaklarda büyüme artmıştır. Ciltteki gelişim devam etmekte ve cilt daha parlak, lekesiz ve sıkı bir görünüme ulaşmıştır. İki ay sonunda; Cilde gayet sağlıklı bir görünüm oturmuş ve sıkılaşma artmıştır. Gözaltı çukurlarında dolgunluk oluşmuş ve koyu halkalarda çokça azalma, neredeyse tamamen yok olma gözlenebilmiştir. Yüz kasları yukarı kalktığından yanakların alt kısmında yani alt çene kemiği üzerinde incelme oluşmuş ve bu da yüzün zarif bir ifade kazanmasını sağlamıştır. Burundan ağız kenarlarına uzanan çizgiler kaybolmaya başlamıştır. Genel olarak çizgiler, özellikle göz çevresi ve alın bölgesindekiler kendini gizlemeye başlamıştır.
 9. 9. 9 Üç ay sonunda; Yanak kasları yukarı doğru daha sıkı hale geldiğinden ciltteki tüm gevşeklik ortadan kaybolmaya başlar. Boyun kısmındaki yaşlı görünüm ve yüzdeki tüm çizgiler şaşırtıcı şekilde yok olmaya yakın haldedir. Cilt lekeleri (kan dolaşımı problemiyle olan lekeler) tamamen yok olmuştur. Çene, her iki taraf için de şeklini belirgin hale sokmuş, ileri yaştakiler için sarkma varsa düzelmeye başlamış durumdadır. Elmacık kemikleri bariz şekil almış, düşük göz kapakları diri görünüme kavuşmuştur. Bu raddede dudak dolgunluğu çoğunlukla ideal seviyeye ulaşmıştır. Üç sonrasında yüz egzersizlerine devam edilirse; Yukarıda bahsedilen tüm detaylarda olumlu artış devam eder. Yüz yogası hareketlerine genç yaşta başlayanlar için yüzün almış olduğu şekil kalıcı hale gelir çünkü artık yüz yogası hareketleri ile yüz kaslarınıza iyice şekil verilmiştir. Egzersiz günlerinizi azaltarak ya da gün içinde ayırdığınız egzersiz zamanınızı azaltarak şekillendirmiş olduğunuz kas yapınızın sadece belirginliğini devam ettirmek için bu egzersizlere devam edebilirsiniz. Bu sayede yaşlanma belirtileriniz de son derece yavaşlar. Yüz yogası egzersizleri ne kadar uzun süre yapılırsa etkisi de o kadar kalıcı hale gelir.
 10. 10. 10 Yüz Yogası Kitabı ve Faydaları Yüz hatlarınızda neye ihtiyacınız olduğunu doğru tespit etmenin ve ihtiyacınız olan bölge için doğru egzersizleri uygulamanın çok önemli olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden yüz yogası nasıl yapılır bunu öğrenirken doğru bilgilerle hazırlanmış, üzerine uzun süre çalışılmış uzman bir kaynak edinmeniz çok mühim. Bu nitelikleri bünyesinde barındıran, Türkçe olarak yazılmış en teferruatlı ve en başarılı yüz yogası kitabı ‘Yüz Yogası Teknikleri’ isimli kitaptır. E-kitap formatındadır. Bilgisayarınıza ya da akıllı telefonunuza indirerek rahatlıkla okuyabilir, yüz yogası nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Kargo derdi yoktur. Bu e-kitap, yüz yogası nasıl yapılır bunu öğretmenin yanı sıra; -Akupunktur Noktaları -Cilt Güzelliği ve Diyet -Hızlı Güzellik Programı gibi çok detaylı yan kitapları da bonus adı altında sunmaktadır.
 11. 11. 11 Yüz Yogası Kitabı Orijinalini Oku İnternette güzellik&sağlık konulu bazı sayfalar ‘Yüz Yogası Kitabını bedava indir’ butonu koyarak, hazırladıkları niteliksiz dosyaları paylaşmaktalar. İçerisinde ele avuca sığmayan, oradan buradan derleme bir iki fotoğraf bulunmakta. Ayrıca; aynı isimle hazırlanmış ama gerçeğinin yanından bile geçemeyecek sahte e-kitaplar da mevcut. Bunlarla vakit ve nakit kaybetmemenizi önemle tavsiye ederiz. Aylarca hatta yıllarca yoğun emekler verilerek hazırlanmış bir kitabı bedavaya temin etmeniz mümkün değildir. Orijinal yüz yogası kitabına kendi sayfasından ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki resmi tıklayarak kitabı kendi sayfasından inceleyebilir, yüz yogası hareketlerinin tamamına ulaşabilirsiniz.
 12. 12. 12 KAPANIŞ Bu ansiklopedi ile yüz yogası hakkında internet üzerinde bulacağınız tüm bilgilerin toplanıp, özeti çıkarılmış ve böylece okuyucusuna kolaylık sağlanması amaçlanmıştır. Faydalanılan Ana Kaynak https://yuzyoga.com/ Kaynakça YüzYogası - Yüz Yogası Kitabı. (tarih yok). Ağustos Salı, 2015 tarihinde https://yuzyoga.com adresinden alındı
 13. 13. 13 SON
 • hepar42

  May. 14, 2017
 • 716999719

  Aug. 21, 2016
 • SabraUral

  Jan. 13, 2016
 • mayademir

  Oct. 19, 2015
 • Eminerella

  Sep. 24, 2015
 • soulkitchen34

  Aug. 18, 2015

Yüz Yogası Kitabı indirmenin en kolay yolu burada! Doğru egzersizleri öğrenmek için siz de tıklayın.

Views

Total views

13,752

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

2,420

Actions

Downloads

58

Shares

0

Comments

0

Likes

6

×