Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Formaty plików czcionek
Czcionki lub czcionki są pliki zawierające zestaw znaków (liter). Pliki te można znaleźć w
Interne...
PostScript (Type 1)
PostScript jestpierwszy format plików czcionek. Stworzony przez Adobe
głównie do drukarek. To jest” ję...
OpenType (OTF)
OpenType został stworzony przez Microsoft i Adobe, aby być następnym
krokiem w Apple formacie TrueType i Po...
You’ve finished this document.
Download and read it offline.
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
Next
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

Formaty plików czcionek: TrueType (TTF), PostScript i OpenType (OTF)

Download to read offline

Charakterystyka, historia i definicja różnych formatów plików różnych typów plików czcionek dla systemów operacyjnych takich jak Windows, Mac OS i Linux. Czcionki TrueType (TTF) i OpenType PostScript (OTF), które można znaleźć na stronach internetowych darmowych czcionek do pobrania jak http://www.darmoweczcionki.com/ i mają szczególne cechy i osobliwości wiedzieć, że format pliku jest używany do każdej rzeczy możemy służyć.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Formaty plików czcionek: TrueType (TTF), PostScript i OpenType (OTF)

 1. 1. Formaty plików czcionek Czcionki lub czcionki są pliki zawierające zestaw znaków (liter). Pliki te można znaleźć w Internecie i łatwo zainstalować na wszystkich systemach operacyjnych. Źródła pozwalają programy korzystające z jakiegoś edytora tekstu mogą mieć różne sposoby pisania liter tekstowych. Wydawcy jak Microsft Word, Notepad.cc, Writebox, pisarz, Simplenote, Google Docs, Evernote Web, LyX lub Calligra Office. Inne programy, które muszą pracować z tekstami również użyć czcionek, które są ładowane do systemu operacyjnego. Power Point, Outlook, Photoshop i innych edytorów muszą również pliki czcionek. Zawsze, gdy pracujesz z jakimś bogatym tekście, są używane czcionki. Programy zwykłego tekstu jak Notatnik Windows nie korzysta z tych formatów, ale najbardziej podstawowa forma liter. Istnieją różne typy plików, które można znaleźć w sieci do pobrania i instalacji, można pobrać różne formaty, które mają podobną treść, wyjaśniamy: TrueType (TTF) TrueType jest najbardziej popularny format, a średnia czcionka opracowana przez Apple Computer w latach osiemdziesiątych, po idei format plików ”Type 1” od Adobe. Oryginalny format został oparty na języku znanym jako PostScript. Jedną z wielkich zalet TrueType na Type 1 oferuje źródeł developer większą kontrolę nad wyświetlaczem lub drukarki do mniejszych rozmiarów, są litery, które są odczytywane znacznie lepiej. Mogą być używane na dowolnej drukarce lub innym urządzeniu wyjściowym zgodnym z Windows. Jest to standardowy format na pobieranie czcionek internetowych jak http://www.darmoweczcionki.com/.To jest standard do użytku na komputerach z systemami operacyjnymi Windows. Jest to bardzo często jego zastosowanie w warunkach domowych i zawodowych, które wymagają wyjątkowej jakości druku. Format pliku ma rozszerzenie .ttf
 2. 2. PostScript (Type 1) PostScript jestpierwszy format plików czcionek. Stworzony przez Adobe głównie do drukarek. To jest” język opisu strony ” (Język opisu strony PDL), stosowany w wielu starszych drukarek. Zaczęło się rozwijać w 1976 r., a następnie przeniósł się do firmy Xerox PARC. Jego deweloperem był John Warnock, który rozwija się, że używany znaleziono Adobe w 1982 roku. Jest to oryginalny format tych plików i dzisiaj jest nadal używany. PostScript różniły od innych podstawowych formatów drukarek używanych pełny język programowania, w celu opisania obrazu wydruku. Plik może zostać wysłany do drukarki laserowej lub innego urządzenia wyjściowego wysokiej jakości. Dla plików czcionek ma 300 dpi, punkty na cal. Ten format nie jest zwykle znaleźć na stronach pobierania, jestformatem bardziej profesjonalny, ale nadal używane. Czcionki PostScript są gładsze, szczegółowe, wysokiej jakości litery, ale są cięższe pliki. To zastosowanie jest bardziej ograniczone do formatów do drukowania, zwłaszcza dla profesjonalnej jakości druku książek, plakatów i czasopism. Systemy operacyjne Windows obsługuje ten format bez problemów, ale ich waga sprawia, że zaleca się stosowania. Format pliku ma rozszerzenie .ps Ten przykład jest z Wikipedia, jak kodu przedstawioną w języku. http://pl.wikipedia.org/wiki/PostScript
 3. 3. OpenType (OTF) OpenType został stworzony przez Microsoft i Adobe, aby być następnym krokiem w Apple formacie TrueType i PostScript Adobe. Microsoft chciał mieć własny format i próbował z krojów zaawansowanych technologii, ”GX Typografia”, ale to nie działa i opracowany TrueType Open w 1994 roku. Dołączył technologii Adobe przyczyniając się do rozwoju formatu Type 1. Wiązania zarówno doprowadziły do OpenType. Adobe i Microsoft kontynuuje rozwój i wsparcie dla formatu OpenType, by stać się uniwersalnym formatem otwartym standardem dla wszystkich komputerów. Biuro Międzynarodowych Standardów (International Organization for Standardization, ISO) przyjęła go jako standardowy format, ale nie zakończył wymiar uniwersalny, jest to drugi najczęściej używany przez formatu obecnych systemów operacyjnych. Format pliku ma rozszerzenie .otf Formaty czcionek dla systemów operacyjnych Wszystkie formaty są kompatybilne, obecne programy i systemy operacyjne Microsoft Windows obsługuje wszystkie trzy formaty. Komputery z systemami operacyjnymi Mac, takich jak Mac OS X obsługuje trzy formaty. Ten system operacyjny jest instalowany domyślnie programu Font Book zarządzać tych plików. Oparte na systemie Linux systemy operacyjne obsługują również formaty czcionek, choć system zarządzania plikami jest inny.
 • dvdzapata

  May. 12, 2014
 • Dinkybueno

  May. 12, 2014
 • gifigmania

  May. 12, 2014
 • auxigifmaniagifmania7

  May. 12, 2014

Charakterystyka, historia i definicja różnych formatów plików różnych typów plików czcionek dla systemów operacyjnych takich jak Windows, Mac OS i Linux. Czcionki TrueType (TTF) i OpenType PostScript (OTF), które można znaleźć na stronach internetowych darmowych czcionek do pobrania jak http://www.darmoweczcionki.com/ i mają szczególne cechy i osobliwości wiedzieć, że format pliku jest używany do każdej rzeczy możemy służyć.

Views

Total views

3,874

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

24

Actions

Downloads

6

Shares

0

Comments

0

Likes

4

×