Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Namo šiltinimas ir namo šildymas.
Kuo jie skiriasi ir kas tarp jų
bendro?
Statant ar renovuojant namą iškyla dilema kur svarbiau
investuoti: į šiltinimą, didinant šiltinimo medžiagos sluoksnį, ar ...
www.gamo.lt
Kas labiausiai įtakoja į racionalų santykio tarp
investicijų į namo šiltinimą bei jo šildymą
pasirinkimą? Tai trūkumas suv...
Kodėl svarbu tai žinoti?
Pirkdami daiktą dažniausiai užduodame sau klausimą, ar aš tuo
daiktu pasitikiu, ar jis man patink...
Ką reiškia apšiltintas namas, ir ką reiškia sandarus
namas?
Apšiltintas, tai kai visose namo konstrukcijose sudėtos šiltin...
Kur nesandarintame pastate tradiciškai didžiausi
šilto oro nutekėjimo „greitkeliai“?
Visų pirmiausia tai stogas. Kalbu ne ...
Kodėl projektuotojai turi žinoti apie namo
sandarumą?
Neįvertinus realios oro apykaitos pastate, greičiausiai, šildymo
įra...
Kodėl pastato sandarumas - pirmoje vietoje?
Kuo daugiau dėmesio investuosite į namo sandarumą, kad
savalaikiai pasiektumėt...
Kiek sandarumas įtakoja į šildymo įrangos
galingumą?
Pavyzdžiui, purškiama sandaraus šiltinimo technologija GAMO,
užtikrin...
Kas svarbiausia?
Būtina žinoti, kad šiltinimas be sandarinimo netenka vertės.
Sandarus šiltinimas leidžia laisvai pasirink...
www.gamo.lt
Namo šiltinimas ir namo šildymas.
You’ve finished this document.
Download and read it offline.
Upcoming SlideShare
How to Add Value To Your Business
Next
Upcoming SlideShare
How to Add Value To Your Business
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

Namo šiltinimas ir namo šildymas.

Download to read offline

Namo šiltinimas ir namo šildymas.
Kuo jie skiriasi ir kas tarp jų bendro?

Daugiau sužinokite - http://www.gamo.lt/stogo-siltinimas/

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Namo šiltinimas ir namo šildymas.

 1. 1. Namo šiltinimas ir namo šildymas. Kuo jie skiriasi ir kas tarp jų bendro?
 2. 2. Statant ar renovuojant namą iškyla dilema kur svarbiau investuoti: į šiltinimą, didinant šiltinimo medžiagos sluoksnį, ar į galingesnę šildymo sistemą. Kartais pasirinkimą nulemia tik kuro rūšis, kuri bus naudojama šildymui.
 3. 3. www.gamo.lt
 4. 4. Kas labiausiai įtakoja į racionalų santykio tarp investicijų į namo šiltinimą bei jo šildymą pasirinkimą? Tai trūkumas suvokimo, kad:  namas - tai vientisa, tarpusavyje sąveikaujanti sistema;  šiltinimas - tai ne tik panaudotas šiltinimo medžiagos sluoksnis, bet ir teisingas šiltinimo medžiagų ir konstrukcijų užsandarinimas;  į pastato sandarumą turi būti atsižvelgta projektuojant pastato šildymo sistemą;  pirmiausia būtina investuoti į sandarumą, po to į šiltinimo medžiagą, o tik po to parinkti patogią ir ekonomišką šildymo sistemą;  pastato sandarumas tiesiogiai įtakoja į šildymui sunaudojamą kuro kiekį, šildymo katilo darbo laiką, šildymo įrangos galingumą.
 5. 5. Kodėl svarbu tai žinoti? Pirkdami daiktą dažniausiai užduodame sau klausimą, ar aš tuo daiktu pasitikiu, ar jis man patinka. Dažniausiai mums patinka tie daiktai, apie kuriuos daug žinome, turime atsiliepimų, esame išbandę. Todėl ir dėmesio daugiau skiriame tiems daiktams, kurie mums patinka, o ne tiems, kurie mums būtini. Dažnai, statant namą, didesnis dėmesys ir išskirtinės skiriamos tik vienai ar kelioms sritims, tikintis puikaus rezultato. Pavyzdžiui, investicija į geoterminį šildymą, kaip į brangų ir puikų įrenginį mūsų namams. Į jį investuodami, įsivaizduojame patogumą ir mažas kuro (elektros) sąnaudas. Tačiau, neskiriant pakankamo dėmesio viso namo statybai ir įrengimui, patiriamas didelis nusivylimas. Panagrinėkime dvi situacijas: 1) kaip dirbs šildymo įranga, kai namas gerai apšiltintas, bet nesandarintas; 2) kaip dirbs šildymo įranga, kai namas sandariai apšiltintas.
 6. 6. Ką reiškia apšiltintas namas, ir ką reiškia sandarus namas? Apšiltintas, tai kai visose namo konstrukcijose sudėtos šiltinimo medžiagos, kurios atitinka visus statybos reglamento reikalavimus (pagal LR STR) ir turi reikiamas varžas. Sandariu namas (A klasė) (n50 = 0,6 x/h) laikomas tada, kai, esant oro slėgio skirtumui tarp vidaus ir lauko 50 Pa, arba esant stipriam šoniniam vėjui 10-15 m/s, namo vidaus patalpose esantis oras per įvairius atitvarose esančius nesandarumus pasikeičia iki 0,6 karto per valandą.
 7. 7. Kur nesandarintame pastate tradiciškai didžiausi šilto oro nutekėjimo „greitkeliai“? Visų pirmiausia tai stogas. Kalbu ne apie stogo dangą, bet apie jo konstrukcines dalis ir stoge esančią šiltinimo medžiagą. Žinome, kad naudojant tradicines šiltinimo medžiagas, būtina naudoti kondensatą ir garą izoliuojančias plėveles, tačiau trūksta žinių apie tai, kad jos turi būti gerai užsandarintos ir tarpusavyje sujungtos įvairių sandariklių pagalba, o stogo konstrukcijos taip pat apsaugotos iš abiejų (lauko ir vidaus) pusių. Dažnai statybininkams, užsakovams ir projektuotojams trūkasta žinių apie tai, kaip sandariai (kad į vidų nepatektų vėjas ir nepabėgtų šiltas vidaus oras) sujungti stogą su sienomis, kaip sandariai sumontuoti stoglangius, išvesti per stogą kaminą, įvesti į pastatą įvairias komunikacijas ir kt. Dažnai nežinome, kaip sandariai apšiltinti sienas ir pamatus, kaip sumontuoti langus. Visos šios vietos - tai didžiuliai šilto oro nutekėjimo „greitkeliai“, reikalaujantys išskirtinio dėmesio.
 8. 8. Kodėl projektuotojai turi žinoti apie namo sandarumą? Neįvertinus realios oro apykaitos pastate, greičiausiai, šildymo įranga bus projektuojama šiek tiek galingesnė, kad pakaktų kompensuoti tradicinės statybos sandarumo broką. Bet pastato apšiltinimo metu nesirūpinant sandarumu, net su rezervu suprojektuoto šildymo sistemos galingumo gali ir nepakakti. Tada teks keisti šildymo įrenginį į galingesnį, kuris naudos daugiau kuro ir dirbs ilgiau. Šildymas pabrangs, o toks įrenginys nusidėvės greičiau. Kitas atvejis. Jei projektuotojas nenumato pastato sandarumo rezultato ir šildymo sistemą suprojektuoja tradiciškai su rezervu, o pastatas padaromas sandarus, tada name bus per šiltą, nors įrenginys ir dirbs minimali rėžimu. Neturėsite reikiamo komforto, nes reikės vėsinti, o ir kuro sąnaudos nedžiugins. Tada teks keisti šildymo įrenginį į silpnesnį. Tai atneš papildomų keitimo išlaidų.
 9. 9. Kodėl pastato sandarumas - pirmoje vietoje? Kuo daugiau dėmesio investuosite į namo sandarumą, kad savalaikiai pasiektumėte reikiamą šildymo ekonomiškumą ir komfortą, tuo paprastesnė, mažesnio galingumo ir pigesnė galės būti šildymo sistema. Jei pastato sandarinimui dėmesį skirsite tik tada, kai suprasite, kad šildymo sistema jūsų netenkina, gerą sandarumą pasiekti gali būti labai sunku ir brangu.
 10. 10. Kiek sandarumas įtakoja į šildymo įrangos galingumą? Pavyzdžiui, purškiama sandaraus šiltinimo technologija GAMO, užtikrinanti nepriekaištingą jos pagalba apšiltintų namo konstrukcijų sandarumą ir gerą šiluminę varžą, šildymo įrangos galingumo poreikį gali sumažinti iki 35%, o tai yra nemažas įrangos kainos ir šildymo išlaidų sumažinimas. Geras pastato sandarumas taip pat leidžia sumažinti oro vėsinimo (kondicionavimo) įrangos galingumą apie 35%.
 11. 11. Kas svarbiausia? Būtina žinoti, kad šiltinimas be sandarinimo netenka vertės. Sandarus šiltinimas leidžia laisvai pasirinkti ir brangesnes bet daug patogesnes kuro rūšis, bei pigesnę, paprastesnę ir mažesnio galingumo šildymo įrangą. Šildymo kuro kaina gali tapti visiškai neaktuali, kai jo sunaudosite labai mažai, o tai įmanoma tik sandariai apšiltintame name
 12. 12. www.gamo.lt
 • EgidijusPetrikas

  Jul. 14, 2015

Namo šiltinimas ir namo šildymas. Kuo jie skiriasi ir kas tarp jų bendro? Daugiau sužinokite - http://www.gamo.lt/stogo-siltinimas/

Views

Total views

236

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

2

Actions

Downloads

2

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×