SlideShare a Scribd company logo
1 of 12
Download to read offline
Немирівський районний
центр дитячої та юнацької творчості
Відкрите заняття
на тему:
«Форматування та
оформлення тексту»
керівник гуртка
«Юні користувачі
персональним
комп’ютером»
Пузаєнко Олена
Вoлодимирівна
16.02.2016р.
1
Тема заняття: Форматування та оформлення тексту.
Мета заняття:
навчальна – сформувати в учнів поняття «форматування», ознайомити з
основними командами форматування; навчити застосовувати кнопки панелі
інструментів для форматування тексту; сформувати практичні навички та
вміння введення, редагування та форматування тексту. удосконалювати
навички роботи в середовищі текстового процесора;
розвивальна- розвивати в учнів дисциплінованість та активність; розвивати
самостійне, працьовитість; сприяти логічному мисленню, уваги, пам’яті; вміння
порівнювати набуті знання; розвивати вміння аналізувати;
виховна – виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності,
акуратності, дисциплінованості, посидючості; виховувати естетичність поглядів
на предмет «Інформатика» та творче ставлення до, виховувати в учнів
патріотизм .
Тип заняття:
Форма заняття:
формування умінь і навичок
заняття – практикум
Обладнання:
та наочність:
Комп'ютери, навчальна презентація, інструкційні
картки
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційна частина
Привітання. Перевірка присутніх
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
Запитання (робота з картками)
Як можна виконати виділення слова, речення?
Перерахувати можливі способи копіювання.
Перерахувати способи вирізки фрагменту тексту в документі.
Як виділити весь документ?
Під час роботи по карточкам проводиться робота з класом.
2
Давайте разом пригадаємо, якими засобами володіє
багатофункціональний текстовий процесор WORD для форматування тексту.
Підказками для вас будуть загадки.
У їдальні, в ресторані
Зразу це побачиш ти.
І в програмі Word також це
Легко можемо знайти.
Про який елемент вікна програми Word йде мова?
Відповідь: ( горизонтальне меню )
Вчитель : Задані параметри сторінок, необхідно готувати текст. Щоб
зробити елементи тексту, такими якими вимагає завдання, можливо, треба
поміняти стиль, розмір або колір шрифта.
Загадка: Всі по-різному ми можемо написати алфавіт
А для цього в WORD-програмі треба вибрати…..(Формат/Шрифт).
Вчитель: Якщо перед вами стоїть завдання створити титул або розробити
свій варіант обкладинки зошита, вам знадобиться такий елемент як рамка. Отже
слухаємо загадку.
Щоб нам рамку гарну мати
Пункт меню потрібно знати.
Швидко майстри не тремтіть,
Пункт меню всім підкажіть.
Відповідь: (Формат/Межі та заливки)
Вчитель: Перетворення тексту можна виконати і не використовуючи
горизонтальне меню.
Загадка: Для роботи в WORD-програмі
В допомогу нам всяк час
Щоб змінити вигляд тексту
Та окремих елементів
Є у нас …..(панель інструментів)
Вчитель: Яка саме нас цікавить?
Відповідь: Панель форматування.
Загадка: Як знайти і як поставить
Треба виконати хід
Зайти в меню програми
І вибрати команду…(ВИД)
Загадка: Букви різні друкувати
Кожен вміє, кожен з нас,
А якщо намалювати?
Не проблема це для вас?
Тільки точно треба знати
Де знайти, куди зайти
І не треба дивування
Швидко скажеш мені ти
У панелі …(малювання)
Можем все це ми знайти.
3
Вчитель: Будь-яка фігура панелі малювання може бути кольоровою або
прозорою. Щоб виконати відповідну операцію необхідно знати відповідь до
наступної загадки.
Загадка:
Коло є і є квадрат
Різні є фігури
Встановити їм формат
Може тільки один брат.
Відповідь: Формат автофігури.
Вчитель: Як викликати даний пункт?
Відповідь: Натиснути праву клавішу миші, викликати контекстне меню.
Вчитель: Ну що ж, загадки відгадані, отже ви готові до виконання
завдання.
На дошці записані комбінації клавіш. Треба охарактеризувати
призначення кожної комбінації.
Ctrl – Home – переходить до початку документа
Alt F4 – закриває документ і якщо потрібно зберігає
shift – Home – виділяє частину речення
Shifl – Insert – вставляє виділений фрагмент
Shifl –Delete – видаляє виділений фрагмент
Ctrl – Alt – Del – перехід до диспетчера задач
Backspace – видаляє символи.
Ctrl – Delete – видаляє слова з початку речення
Ctrl –Enter – перехід на іншу сторінку
Delete – видалення
Ctrl – Backspace – видаляє слова
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.
Створюючи певні документи ми намагаємося надати їм вигляду, якого
вимагають від нас обставини, зміст документу або наші особисті смаки.
Документи можуть набувати різноманітного вигляду, добитися цього
можна завдяки вмінням користуватися відповідними опціями формування.
Тому сьогодні ми познайомимося з поняттям «Формування», та
можливостями формування в середовищі Microsoft Word.
На минулому занятті ви частково ознайомилися з форматуванням, а
сьогодні продовжимо.
Запишіть тему заняття. На дошці заздалегідь записана тема заняття.
Наводимо приклади 2 варіантів тексту:
1. Відформатований текст, в якому чітко виділяється структура
2. Не відформатований текст .
Отже, для кращого сприйняття та зовнішнього вигляду вашого
документу, необхідно форматувати текст, чітко виділяти його структуру,
застосовувати різноманітні шрифти, стилі, різні види списків.
ІV. Оголошення теми заняття
Форматування та оформлення тексту
V. Вивчення нового матеріалу
4
Під форматуванням тексту розуміють процес оформлення символу
(слова, речення), абзацу, сторінки, розділу.
Як ви думаєте при форматуванні змінюється сам текст чи лише його
зовнішній вигляд?
Так, лише зовнішній вигляд. У текстовому редакторі MS Word існує два
способи форматування тексту:
- пряме форматування виділених фрагментів
- стильове форматування, за допомогою якого можна
переформатувати відразу кілька абзаців без попереднього їх виділення
5
Параметри
форматування
символу
Шрифт
(гарнітура)
Розмір
(кегль)
Накреслення Колір Ефект
Параметри форматування
абзацу
Параметри форматування
символів абзацу
Параметри форматування
абзацу
Відступи: зліва, справи, першого рядка,
зверху, знизу
Тип вирівнювання: за лівим краєм, за
правим краєм, за центром, по ширині
Інтервал між рядками
Положення на сторінці
Табуляція
Нумерація
Обрамлення та заповнення
На минулих уроках ми розглядали з вами способи створення і збереження
документу. РОЗРІЗНЯЮТЬ ТРИ ОСНОВНІ ОПЕРАЦІЇ ПРЯМОГО
ФОРМАТУВАННЯ: форматування символів; форматування символів
• Форматування абзаців;
• Форматування сторінок
• Форматування символів.
Форматування здійснюється за допомогою кнопок на панелі інструментів і за
допомогою підтекстного меню Формат чи за допомогою правої кнопки миші:
Абзац і Шрифт.
Основними характеристиками за якими оформляється документ є:
Шрифт – Times New Roman
вирівнювання – по центру
розмір шрифту – 14
інтервал: перед і після: 0 пт;,
для всього тексту міжстрічковий інтервал – 1,5
Відступ: справа і зліва 0 см, перший рядок – отступ (1,25)
Форматування здійснюється командою ФОРМАТ/ ШРИФТ, при цьому на
екрані з’явиться діалогове вікно, в якому можна встановити перераховані вище
параметри. Діалогове вікно містить три вкладки, тому треба учням детально
пояснити що дозволяє зробити кожна вкладка
Відстань між рядками встановлює опція междустрочний вікна діалогу
АБЗАЦ, а між абзацами опція інтервал. Інтервали встановлюються як перед
абзацом так і після.
При встановленні параметрів форматування абзацу зовнішній вигляд його
зображується в полі зразку вікна діалогу АБЗАЦ.
Форматування сторінок.
При введенні і друкуванні тексту Word використовує встановленні за
умовчанням розміри поля сторінки.
Змінити ці параметри можна за допомогою ФАЙЛ/ПАРАМЕТРИ
СТОРІНКИ
Стильове форматування.
Розглянуті раніше команди форматування впливають безпосередньо на
виділені фрагменти. Тому їх називають командами безпосереднього
форматування. Цей спосіб зручний у тих випадках, коли потрібно змінити
формат одного або декількох абзаців. Однак якщо потрібно придати єдину
форму всьому документу, то зручніше один раз підібрати шрифт, розміри полів
та інші атрибути і зберегти їх значенням в так званому стилі з власним іменем.
Наприклад, при підготовці книг слід один раз вказати, як оформити
заголовок книги, заголовок розділів і сам текст. Тоді при оформленні документа
не потрібно вникати в тонкощі оформлення, досить просто вибрати готовий
стиль.
Для вибору стилю слід вибрати список стилів панелі інструментів
форматування і вибрати готовий стиль.(показати відповідну кнопку на панелі
інструментів).
Для створення нового можна вибрати зразком будь-який оформлений
абзац. Для цього цей абзац потрібно виділити, відкрити список, ввести в рядку
6
введення цього списку ім’я, під яким буде збережено стиль і натиснути
клавішу Enter.
Вкладка шрифт дозволяє вибрати не тільки вже відомі учням параметри
форматування, але й ті які не відображаються на панелях інструментів.
У полі зразку цього вікна представлений зовнішній вигляд тексту при
вибраних параметрах. Так як на дошці відображена копія панелі форматування
треба дати можливість учням самим пояснити призначення деяких кнопок.
Форматування абзаців.
Під абзацом в Word розуміють частину документа, за якою
поміщається маркер абзацу. При введенні тексту абзац завжди завершується
натисканням клавіші Enter.
Процес форматування містить в собі:
lВирівнювання абзаців;
lВстановлення відступів абзацу;
lВстановлення відступів між рядками та абзацами.
Для форматування абзаців використовують команду Формат / / АБЗАЦ,
яка відгріває вікно діалогу АБЗАЦ.
Відступи та інтервали.
За умовчанням Word вирівнює абзаци ліворуч. За допомогою опції
Виравнивание можна встановити праворуч, центрування або блочне
вирівнювання (рядки вирівнюються як ліворуч так і праворуч).
Опція Отступ дозволяє встановити відступи зліва і Справа рядків
виділеного абзацу, а також окремо лівий відступ першого рядка.
Відстань за зумовчанням вимірюється в дюймах, але за допомогою
СЕРВІС// ПАРАМЕТРИ// ОБЩИЕ можна встановити інші одиниці. Відступи
можна встановити за допомогою горизонтальної лінійки.
Будь-який стиль, який вже є в списку можна змінити. Для цього треба
виділити абзац який відформотований відповідно зі змінами, відкрити список
стилів, вибрати назву змінюваного стилю і натиснути Enter. Для підтвердження
зміни стилю натиснути ОК.
Більш широкі можливості створення і модифікації стилів дає команда
ФОРМАТ/СТИЛЬ. Вибір елемента в полі СПИСОК визначає, які елементи
будуть виводитись у списку СТИЛІ (всі стилі, стилі користувача, використані
стилі). Вибравши певний елемент в полі ОБРАЗЕЦ абзацу можна побачити
зовнішній вигляд абзацу при його форматуванні вибраним стилем, а в полі
ОБРАЗЕЦ СИМВОЛІВ - рядок символів, а в полі ОПИСАННЯ - короткий
опис вибраного стилю ( шрифт, його розмір, мова, міжрядковий інтервал та
інш. параметри).
Вікно має кнопки СОЗДАТЬ - створення нового стилю, ІМ’Я- ім’я
створеного стилю, ЗАСНОВАНИЙ НА СТИЛІ - відкриває список основних
параметрів форматів, які можна визначити.
Демонстрація презентації «Форматування та оформлення тексту»
Іноді для виділення основної думки тексту доціль-
но, наприклад, змінити розмір чи колір слів, зробити
їх жирними або похилими. Наприклад, у тексті
7
Cлово «ромашка» можна виділити жирним, слова
«яскраво-зелене» і «жовту» виділити курсивом і вста-
новити зелений і жовтий колір символів відповідно.
VI. Фізкультхвилинка
VII. Сприймання, осмислення і засвоєння нового матеріалу.
Робота за комп'ютером.
1. Запусти на виконання текстовий процесор Word
2.
2.
2.
2.
2.
Відкрий текстовий документ, який тобі вкаже керівник гуртка.
8
3. Прочитай текст. Добери заголовок, який відповідає його темі або меті.
Введи заголовок символами 18 розміру і розташуй по центру.
4. Знайди в тексті синоніми та відформатуй близькі за значеннями слова
однаковим кольором. Серед інструментів вибери кнопку . Відкриється
палітра кольорів. Підведи вказівник до потрібного кольору та вибери його.
5. Знайди в кожному реченні найважливіші слова та підкресли їх.
6. Знайди в тексті всі прикметники та виділи їх курсивом (із нахилом).
7. Збережи відредагований і відформатований текст.
VIII. Практична робота
Робота з інструкційними картками
Для формування вмінь і навичок пропонується практична робота з такими
завданнями:
Завдання 1
Надрукувати тест гімну України «Ще не вмерла Україна» та відформатувати
його:
(вирівнювання – по центру, розмір шрифту – 14, шрифт – Times New Roman);
для заголовку такі параметри: розмір шрифту – 18, колір – червоний, курсив)
форматування сторінки: верхнє та нижнє поля – 2,5см; ліве та праве поля – 2
см, розмір паперу – А4, параметри сторінки – книжна ()
Національний Гімн України
Ще не вмерли України, і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
9
Душу, тіло ми положим за нашу свободу.
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Станем, браття, в бій кровавий від Сяну до Дону
В ріднім краю панувати не дамо нікому;
Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,
Ще у нашій Україні доленька наспіє.
Приспів:
Душу, тіло ми положим за нашу свободу.
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
А завзяття, праця щира свого ще докаже,
Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже,
За Карпати відоб'ється, згомонить степами,
України слава стане поміж народами.
Приспів:
Душу, тіло ми положим за нашу свободу.
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Завдання 2
Створити власну візитку.
10
Рибалко Ірина Ігорівна
Учениця
Муховецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Адреса: с.Мухівці
Вінницька область
Немирівський район
Пошта: ii.menkiv@mail.ru
1. Збережіть документ під назвою Візитка.
Завдання 3.(Додаткове)
Створити візитку використовуючи різні об’єкти програми Word
Зразок візитки
IX. Підсумок заняття.
Додаткові запитання
- Отже, що ми розуміємо під форматуванням?
11
- При форматуванні змінюється текст чи його вигляд?
12

More Related Content

What's hot

самостійна робота
самостійна роботасамостійна робота
самостійна роботаslavinskiy
 
залік з теми текстовий редактор Word
залік з теми текстовий редактор Wordзалік з теми текстовий редактор Word
залік з теми текстовий редактор WordElena Kostesnko
 
засоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документазасоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документаElena Kostesnko
 
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа Василь Тереховський
 
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...Василь Тереховський
 

What's hot (12)

23
2323
23
 
Format
FormatFormat
Format
 
Plan uroku1 rozrobka
Plan uroku1 rozrobkaPlan uroku1 rozrobka
Plan uroku1 rozrobka
 
самостійна робота
самостійна роботасамостійна робота
самостійна робота
 
все про Powerpoint
все про Powerpointвсе про Powerpoint
все про Powerpoint
 
лп11
лп11лп11
лп11
 
залік з теми текстовий редактор Word
залік з теми текстовий редактор Wordзалік з теми текстовий редактор Word
залік з теми текстовий редактор Word
 
MW
MWMW
MW
 
лп р7-8мр
лп р7-8мрлп р7-8мр
лп р7-8мр
 
засоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документазасоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документа
 
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
 
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...
 

Viewers also liked

Alle Oostendse lichten blijven op rood staan
Alle Oostendse lichten blijven op rood staanAlle Oostendse lichten blijven op rood staan
Alle Oostendse lichten blijven op rood staanThierry Debels
 
Al Hujrah wa Maa Fiiha
Al Hujrah wa Maa FiihaAl Hujrah wa Maa Fiiha
Al Hujrah wa Maa FiihaLatifah Usman
 
Green grate brochure-final (1)
Green grate brochure-final (1)Green grate brochure-final (1)
Green grate brochure-final (1)James Bailey
 
學庸經文簡報
學庸經文簡報學庸經文簡報
學庸經文簡報嘉德 倪
 
웹 접근성 (Web Accessibility)
웹 접근성 (Web Accessibility)웹 접근성 (Web Accessibility)
웹 접근성 (Web Accessibility)Junsu Kim
 
Электронный бюллетень «Юнисон Групп» за первый квартал 2016 года.
Электронный бюллетень «Юнисон Групп» за первый квартал 2016 года.Электронный бюллетень «Юнисон Групп» за первый квартал 2016 года.
Электронный бюллетень «Юнисон Групп» за первый квартал 2016 года.Unison Group
 
Sản phẩm dưỡng da MỚI - Hàng nội địa Nhật chính hãng
Sản phẩm dưỡng da MỚI - Hàng nội địa Nhật chính hãngSản phẩm dưỡng da MỚI - Hàng nội địa Nhật chính hãng
Sản phẩm dưỡng da MỚI - Hàng nội địa Nhật chính hãngThuốc bổ Nhật Bản
 

Viewers also liked (12)

Alle Oostendse lichten blijven op rood staan
Alle Oostendse lichten blijven op rood staanAlle Oostendse lichten blijven op rood staan
Alle Oostendse lichten blijven op rood staan
 
BBY - Final Ver
BBY - Final VerBBY - Final Ver
BBY - Final Ver
 
Al Hujrah wa Maa Fiiha
Al Hujrah wa Maa FiihaAl Hujrah wa Maa Fiiha
Al Hujrah wa Maa Fiiha
 
Internet
InternetInternet
Internet
 
Green grate brochure-final (1)
Green grate brochure-final (1)Green grate brochure-final (1)
Green grate brochure-final (1)
 
學庸經文簡報
學庸經文簡報學庸經文簡報
學庸經文簡報
 
웹 접근성 (Web Accessibility)
웹 접근성 (Web Accessibility)웹 접근성 (Web Accessibility)
웹 접근성 (Web Accessibility)
 
Электронный бюллетень «Юнисон Групп» за первый квартал 2016 года.
Электронный бюллетень «Юнисон Групп» за первый квартал 2016 года.Электронный бюллетень «Юнисон Групп» за первый квартал 2016 года.
Электронный бюллетень «Юнисон Групп» за первый квартал 2016 года.
 
Balaghah Muyassarah
Balaghah MuyassarahBalaghah Muyassarah
Balaghah Muyassarah
 
Sản phẩm dưỡng da MỚI - Hàng nội địa Nhật chính hãng
Sản phẩm dưỡng da MỚI - Hàng nội địa Nhật chính hãngSản phẩm dưỡng da MỚI - Hàng nội địa Nhật chính hãng
Sản phẩm dưỡng da MỚI - Hàng nội địa Nhật chính hãng
 
Cuadro sinóptico ejemplos
Cuadro sinóptico ejemplosCuadro sinóptico ejemplos
Cuadro sinóptico ejemplos
 
Gaslighting
GaslightingGaslighting
Gaslighting
 

Similar to відкрите2

створення та опрацювання текстових об'єктів
створення та опрацювання текстових об'єктівстворення та опрацювання текстових об'єктів
створення та опрацювання текстових об'єктівNVK4
 
створення, редагування, форматування графічних файлів
створення, редагування, форматування графічних файлів створення, редагування, форматування графічних файлів
створення, редагування, форматування графічних файлів Лунга Лілія
 
дов сист видк_урок
дов сист видк_урокдов сист видк_урок
дов сист видк_урокLiliya_Zbarovska
 

Similar to відкрите2 (20)

Less18
Less18Less18
Less18
 
створення та опрацювання текстових об'єктів
створення та опрацювання текстових об'єктівстворення та опрацювання текстових об'єктів
створення та опрацювання текстових об'єктів
 
Урок №10 8 клас
Урок №10 8 класУрок №10 8 клас
Урок №10 8 клас
 
л п №4
л п №4л п №4
л п №4
 
л п №4
л п №4л п №4
л п №4
 
л п №4
л п №4л п №4
л п №4
 
20
2020
20
 
Less12 6class
Less12 6classLess12 6class
Less12 6class
 
створення, редагування, форматування графічних файлів
створення, редагування, форматування графічних файлів створення, редагування, форматування графічних файлів
створення, редагування, форматування графічних файлів
 
Less34
Less34Less34
Less34
 
план конспект відкритий урок
план конспект відкритий урокплан конспект відкритий урок
план конспект відкритий урок
 
дов сист видк_урок
дов сист видк_урокдов сист видк_урок
дов сист видк_урок
 
4 клас урок 10 як форматувати текст
4 клас урок 10 як форматувати текст  4 клас урок 10 як форматувати текст
4 клас урок 10 як форматувати текст
 
22
2222
22
 
7 7blog
7 7blog7 7blog
7 7blog
 
4 19
4 194 19
4 19
 
19 урок
19 урок19 урок
19 урок
 
л пр№6-7
л пр№6-7л пр№6-7
л пр№6-7
 
Inf tema 1_urok_19_6-klas
Inf tema 1_urok_19_6-klasInf tema 1_urok_19_6-klas
Inf tema 1_urok_19_6-klas
 
18
1818
18
 

More from Olena Pyzaenko

проект моє місто.
проект моє місто.проект моє місто.
проект моє місто.Olena Pyzaenko
 
проект моє місто.
проект моє місто.проект моє місто.
проект моє місто.Olena Pyzaenko
 
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»Olena Pyzaenko
 
форматування тексту сайт
форматування тексту сайтформатування тексту сайт
форматування тексту сайтOlena Pyzaenko
 
презентація гуньківської народознавчої світлиці копия
презентація гуньківської народознавчої світлиці   копияпрезентація гуньківської народознавчої світлиці   копия
презентація гуньківської народознавчої світлиці копияOlena Pyzaenko
 
вікторина сторінками українських народних казок копия
вікторина сторінками українських народних казок   копиявікторина сторінками українських народних казок   копия
вікторина сторінками українських народних казок копияOlena Pyzaenko
 
урок мужності
урок мужностіурок мужності
урок мужностіOlena Pyzaenko
 
портфоліо кер. гуртка
портфоліо кер. гуртка  портфоліо кер. гуртка
портфоліо кер. гуртка Olena Pyzaenko
 
корзинка мороз юля
корзинка мороз юлякорзинка мороз юля
корзинка мороз юляOlena Pyzaenko
 
заняття соняшник
заняття соняшникзаняття соняшник
заняття соняшникOlena Pyzaenko
 
тодосієнко а.
тодосієнко а.тодосієнко а.
тодосієнко а.Olena Pyzaenko
 
лещенко. і семестр
лещенко. і семестрлещенко. і семестр
лещенко. і семестрOlena Pyzaenko
 
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірівковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірівOlena Pyzaenko
 
відкрите заняття
відкрите заняттявідкрите заняття
відкрите заняттяOlena Pyzaenko
 
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронноїздійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронноїOlena Pyzaenko
 
дитячий фольклор
дитячий фольклордитячий фольклор
дитячий фольклорOlena Pyzaenko
 
презентация лялька мотанка
презентация лялька мотанкапрезентация лялька мотанка
презентация лялька мотанкаOlena Pyzaenko
 
умовні знаки
умовні знакиумовні знаки
умовні знакиOlena Pyzaenko
 

More from Olena Pyzaenko (20)

нінапроект
нінапроектнінапроект
нінапроект
 
проект моє місто.
проект моє місто.проект моє місто.
проект моє місто.
 
проект моє місто.
проект моє місто.проект моє місто.
проект моє місто.
 
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
презентація роботи гуртка «літературне краєзнавство»
 
форматування тексту сайт
форматування тексту сайтформатування тексту сайт
форматування тексту сайт
 
презентація гуньківської народознавчої світлиці копия
презентація гуньківської народознавчої світлиці   копияпрезентація гуньківської народознавчої світлиці   копия
презентація гуньківської народознавчої світлиці копия
 
стрітення
стрітеннястрітення
стрітення
 
вікторина сторінками українських народних казок копия
вікторина сторінками українських народних казок   копиявікторина сторінками українських народних казок   копия
вікторина сторінками українських народних казок копия
 
урок мужності
урок мужностіурок мужності
урок мужності
 
портфоліо кер. гуртка
портфоліо кер. гуртка  портфоліо кер. гуртка
портфоліо кер. гуртка
 
корзинка мороз юля
корзинка мороз юлякорзинка мороз юля
корзинка мороз юля
 
заняття соняшник
заняття соняшникзаняття соняшник
заняття соняшник
 
тодосієнко а.
тодосієнко а.тодосієнко а.
тодосієнко а.
 
лещенко. і семестр
лещенко. і семестрлещенко. і семестр
лещенко. і семестр
 
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірівковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
 
відкрите заняття
відкрите заняттявідкрите заняття
відкрите заняття
 
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронноїздійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
здійснення екологічної освіти та виховання дітей засобами природоохоронної
 
дитячий фольклор
дитячий фольклордитячий фольклор
дитячий фольклор
 
презентация лялька мотанка
презентация лялька мотанкапрезентация лялька мотанка
презентация лялька мотанка
 
умовні знаки
умовні знакиумовні знаки
умовні знаки
 

відкрите2

  • 1. Немирівський районний центр дитячої та юнацької творчості Відкрите заняття на тему: «Форматування та оформлення тексту» керівник гуртка «Юні користувачі персональним комп’ютером» Пузаєнко Олена Вoлодимирівна 16.02.2016р. 1
  • 2. Тема заняття: Форматування та оформлення тексту. Мета заняття: навчальна – сформувати в учнів поняття «форматування», ознайомити з основними командами форматування; навчити застосовувати кнопки панелі інструментів для форматування тексту; сформувати практичні навички та вміння введення, редагування та форматування тексту. удосконалювати навички роботи в середовищі текстового процесора; розвивальна- розвивати в учнів дисциплінованість та активність; розвивати самостійне, працьовитість; сприяти логічному мисленню, уваги, пам’яті; вміння порівнювати набуті знання; розвивати вміння аналізувати; виховна – виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості; виховувати естетичність поглядів на предмет «Інформатика» та творче ставлення до, виховувати в учнів патріотизм . Тип заняття: Форма заняття: формування умінь і навичок заняття – практикум Обладнання: та наочність: Комп'ютери, навчальна презентація, інструкційні картки ХІД ЗАНЯТТЯ І. Організаційна частина Привітання. Перевірка присутніх ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь Запитання (робота з картками) Як можна виконати виділення слова, речення? Перерахувати можливі способи копіювання. Перерахувати способи вирізки фрагменту тексту в документі. Як виділити весь документ? Під час роботи по карточкам проводиться робота з класом. 2
  • 3. Давайте разом пригадаємо, якими засобами володіє багатофункціональний текстовий процесор WORD для форматування тексту. Підказками для вас будуть загадки. У їдальні, в ресторані Зразу це побачиш ти. І в програмі Word також це Легко можемо знайти. Про який елемент вікна програми Word йде мова? Відповідь: ( горизонтальне меню ) Вчитель : Задані параметри сторінок, необхідно готувати текст. Щоб зробити елементи тексту, такими якими вимагає завдання, можливо, треба поміняти стиль, розмір або колір шрифта. Загадка: Всі по-різному ми можемо написати алфавіт А для цього в WORD-програмі треба вибрати…..(Формат/Шрифт). Вчитель: Якщо перед вами стоїть завдання створити титул або розробити свій варіант обкладинки зошита, вам знадобиться такий елемент як рамка. Отже слухаємо загадку. Щоб нам рамку гарну мати Пункт меню потрібно знати. Швидко майстри не тремтіть, Пункт меню всім підкажіть. Відповідь: (Формат/Межі та заливки) Вчитель: Перетворення тексту можна виконати і не використовуючи горизонтальне меню. Загадка: Для роботи в WORD-програмі В допомогу нам всяк час Щоб змінити вигляд тексту Та окремих елементів Є у нас …..(панель інструментів) Вчитель: Яка саме нас цікавить? Відповідь: Панель форматування. Загадка: Як знайти і як поставить Треба виконати хід Зайти в меню програми І вибрати команду…(ВИД) Загадка: Букви різні друкувати Кожен вміє, кожен з нас, А якщо намалювати? Не проблема це для вас? Тільки точно треба знати Де знайти, куди зайти І не треба дивування Швидко скажеш мені ти У панелі …(малювання) Можем все це ми знайти. 3
  • 4. Вчитель: Будь-яка фігура панелі малювання може бути кольоровою або прозорою. Щоб виконати відповідну операцію необхідно знати відповідь до наступної загадки. Загадка: Коло є і є квадрат Різні є фігури Встановити їм формат Може тільки один брат. Відповідь: Формат автофігури. Вчитель: Як викликати даний пункт? Відповідь: Натиснути праву клавішу миші, викликати контекстне меню. Вчитель: Ну що ж, загадки відгадані, отже ви готові до виконання завдання. На дошці записані комбінації клавіш. Треба охарактеризувати призначення кожної комбінації. Ctrl – Home – переходить до початку документа Alt F4 – закриває документ і якщо потрібно зберігає shift – Home – виділяє частину речення Shifl – Insert – вставляє виділений фрагмент Shifl –Delete – видаляє виділений фрагмент Ctrl – Alt – Del – перехід до диспетчера задач Backspace – видаляє символи. Ctrl – Delete – видаляє слова з початку речення Ctrl –Enter – перехід на іншу сторінку Delete – видалення Ctrl – Backspace – видаляє слова ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності. Створюючи певні документи ми намагаємося надати їм вигляду, якого вимагають від нас обставини, зміст документу або наші особисті смаки. Документи можуть набувати різноманітного вигляду, добитися цього можна завдяки вмінням користуватися відповідними опціями формування. Тому сьогодні ми познайомимося з поняттям «Формування», та можливостями формування в середовищі Microsoft Word. На минулому занятті ви частково ознайомилися з форматуванням, а сьогодні продовжимо. Запишіть тему заняття. На дошці заздалегідь записана тема заняття. Наводимо приклади 2 варіантів тексту: 1. Відформатований текст, в якому чітко виділяється структура 2. Не відформатований текст . Отже, для кращого сприйняття та зовнішнього вигляду вашого документу, необхідно форматувати текст, чітко виділяти його структуру, застосовувати різноманітні шрифти, стилі, різні види списків. ІV. Оголошення теми заняття Форматування та оформлення тексту V. Вивчення нового матеріалу 4
  • 5. Під форматуванням тексту розуміють процес оформлення символу (слова, речення), абзацу, сторінки, розділу. Як ви думаєте при форматуванні змінюється сам текст чи лише його зовнішній вигляд? Так, лише зовнішній вигляд. У текстовому редакторі MS Word існує два способи форматування тексту: - пряме форматування виділених фрагментів - стильове форматування, за допомогою якого можна переформатувати відразу кілька абзаців без попереднього їх виділення 5 Параметри форматування символу Шрифт (гарнітура) Розмір (кегль) Накреслення Колір Ефект Параметри форматування абзацу Параметри форматування символів абзацу Параметри форматування абзацу Відступи: зліва, справи, першого рядка, зверху, знизу Тип вирівнювання: за лівим краєм, за правим краєм, за центром, по ширині Інтервал між рядками Положення на сторінці Табуляція Нумерація Обрамлення та заповнення
  • 6. На минулих уроках ми розглядали з вами способи створення і збереження документу. РОЗРІЗНЯЮТЬ ТРИ ОСНОВНІ ОПЕРАЦІЇ ПРЯМОГО ФОРМАТУВАННЯ: форматування символів; форматування символів • Форматування абзаців; • Форматування сторінок • Форматування символів. Форматування здійснюється за допомогою кнопок на панелі інструментів і за допомогою підтекстного меню Формат чи за допомогою правої кнопки миші: Абзац і Шрифт. Основними характеристиками за якими оформляється документ є: Шрифт – Times New Roman вирівнювання – по центру розмір шрифту – 14 інтервал: перед і після: 0 пт;, для всього тексту міжстрічковий інтервал – 1,5 Відступ: справа і зліва 0 см, перший рядок – отступ (1,25) Форматування здійснюється командою ФОРМАТ/ ШРИФТ, при цьому на екрані з’явиться діалогове вікно, в якому можна встановити перераховані вище параметри. Діалогове вікно містить три вкладки, тому треба учням детально пояснити що дозволяє зробити кожна вкладка Відстань між рядками встановлює опція междустрочний вікна діалогу АБЗАЦ, а між абзацами опція інтервал. Інтервали встановлюються як перед абзацом так і після. При встановленні параметрів форматування абзацу зовнішній вигляд його зображується в полі зразку вікна діалогу АБЗАЦ. Форматування сторінок. При введенні і друкуванні тексту Word використовує встановленні за умовчанням розміри поля сторінки. Змінити ці параметри можна за допомогою ФАЙЛ/ПАРАМЕТРИ СТОРІНКИ Стильове форматування. Розглянуті раніше команди форматування впливають безпосередньо на виділені фрагменти. Тому їх називають командами безпосереднього форматування. Цей спосіб зручний у тих випадках, коли потрібно змінити формат одного або декількох абзаців. Однак якщо потрібно придати єдину форму всьому документу, то зручніше один раз підібрати шрифт, розміри полів та інші атрибути і зберегти їх значенням в так званому стилі з власним іменем. Наприклад, при підготовці книг слід один раз вказати, як оформити заголовок книги, заголовок розділів і сам текст. Тоді при оформленні документа не потрібно вникати в тонкощі оформлення, досить просто вибрати готовий стиль. Для вибору стилю слід вибрати список стилів панелі інструментів форматування і вибрати готовий стиль.(показати відповідну кнопку на панелі інструментів). Для створення нового можна вибрати зразком будь-який оформлений абзац. Для цього цей абзац потрібно виділити, відкрити список, ввести в рядку 6
  • 7. введення цього списку ім’я, під яким буде збережено стиль і натиснути клавішу Enter. Вкладка шрифт дозволяє вибрати не тільки вже відомі учням параметри форматування, але й ті які не відображаються на панелях інструментів. У полі зразку цього вікна представлений зовнішній вигляд тексту при вибраних параметрах. Так як на дошці відображена копія панелі форматування треба дати можливість учням самим пояснити призначення деяких кнопок. Форматування абзаців. Під абзацом в Word розуміють частину документа, за якою поміщається маркер абзацу. При введенні тексту абзац завжди завершується натисканням клавіші Enter. Процес форматування містить в собі: lВирівнювання абзаців; lВстановлення відступів абзацу; lВстановлення відступів між рядками та абзацами. Для форматування абзаців використовують команду Формат / / АБЗАЦ, яка відгріває вікно діалогу АБЗАЦ. Відступи та інтервали. За умовчанням Word вирівнює абзаци ліворуч. За допомогою опції Виравнивание можна встановити праворуч, центрування або блочне вирівнювання (рядки вирівнюються як ліворуч так і праворуч). Опція Отступ дозволяє встановити відступи зліва і Справа рядків виділеного абзацу, а також окремо лівий відступ першого рядка. Відстань за зумовчанням вимірюється в дюймах, але за допомогою СЕРВІС// ПАРАМЕТРИ// ОБЩИЕ можна встановити інші одиниці. Відступи можна встановити за допомогою горизонтальної лінійки. Будь-який стиль, який вже є в списку можна змінити. Для цього треба виділити абзац який відформотований відповідно зі змінами, відкрити список стилів, вибрати назву змінюваного стилю і натиснути Enter. Для підтвердження зміни стилю натиснути ОК. Більш широкі можливості створення і модифікації стилів дає команда ФОРМАТ/СТИЛЬ. Вибір елемента в полі СПИСОК визначає, які елементи будуть виводитись у списку СТИЛІ (всі стилі, стилі користувача, використані стилі). Вибравши певний елемент в полі ОБРАЗЕЦ абзацу можна побачити зовнішній вигляд абзацу при його форматуванні вибраним стилем, а в полі ОБРАЗЕЦ СИМВОЛІВ - рядок символів, а в полі ОПИСАННЯ - короткий опис вибраного стилю ( шрифт, його розмір, мова, міжрядковий інтервал та інш. параметри). Вікно має кнопки СОЗДАТЬ - створення нового стилю, ІМ’Я- ім’я створеного стилю, ЗАСНОВАНИЙ НА СТИЛІ - відкриває список основних параметрів форматів, які можна визначити. Демонстрація презентації «Форматування та оформлення тексту» Іноді для виділення основної думки тексту доціль- но, наприклад, змінити розмір чи колір слів, зробити їх жирними або похилими. Наприклад, у тексті 7
  • 8. Cлово «ромашка» можна виділити жирним, слова «яскраво-зелене» і «жовту» виділити курсивом і вста- новити зелений і жовтий колір символів відповідно. VI. Фізкультхвилинка VII. Сприймання, осмислення і засвоєння нового матеріалу. Робота за комп'ютером. 1. Запусти на виконання текстовий процесор Word 2. 2. 2. 2. 2. Відкрий текстовий документ, який тобі вкаже керівник гуртка. 8
  • 9. 3. Прочитай текст. Добери заголовок, який відповідає його темі або меті. Введи заголовок символами 18 розміру і розташуй по центру. 4. Знайди в тексті синоніми та відформатуй близькі за значеннями слова однаковим кольором. Серед інструментів вибери кнопку . Відкриється палітра кольорів. Підведи вказівник до потрібного кольору та вибери його. 5. Знайди в кожному реченні найважливіші слова та підкресли їх. 6. Знайди в тексті всі прикметники та виділи їх курсивом (із нахилом). 7. Збережи відредагований і відформатований текст. VIII. Практична робота Робота з інструкційними картками Для формування вмінь і навичок пропонується практична робота з такими завданнями: Завдання 1 Надрукувати тест гімну України «Ще не вмерла Україна» та відформатувати його: (вирівнювання – по центру, розмір шрифту – 14, шрифт – Times New Roman); для заголовку такі параметри: розмір шрифту – 18, колір – червоний, курсив) форматування сторінки: верхнє та нижнє поля – 2,5см; ліве та праве поля – 2 см, розмір паперу – А4, параметри сторінки – книжна () Національний Гімн України Ще не вмерли України, і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля. Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці, Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці. Приспів: 9
  • 10. Душу, тіло ми положим за нашу свободу. І покажем, що ми, браття, козацького роду. Станем, браття, в бій кровавий від Сяну до Дону В ріднім краю панувати не дамо нікому; Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє, Ще у нашій Україні доленька наспіє. Приспів: Душу, тіло ми положим за нашу свободу. І покажем, що ми, браття, козацького роду. А завзяття, праця щира свого ще докаже, Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже, За Карпати відоб'ється, згомонить степами, України слава стане поміж народами. Приспів: Душу, тіло ми положим за нашу свободу. І покажем, що ми, браття, козацького роду. Завдання 2 Створити власну візитку. 10 Рибалко Ірина Ігорівна Учениця Муховецької ЗОШ І-ІІІ ст. Адреса: с.Мухівці Вінницька область Немирівський район Пошта: ii.menkiv@mail.ru
  • 11. 1. Збережіть документ під назвою Візитка. Завдання 3.(Додаткове) Створити візитку використовуючи різні об’єкти програми Word Зразок візитки IX. Підсумок заняття. Додаткові запитання - Отже, що ми розуміємо під форматуванням? 11
  • 12. - При форматуванні змінюється текст чи його вигляд? 12