Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
1 of 16

Eticaret Sitelerinin Conversion Rate Değerini Artıracak 5 Konu!

6

Share

Download to read offline

Eticaret siteleri için conversion rate(dönüşüm oranı) değeri oldukça önemli bir değer. Useful olarak geliştirdiğimiz cookplus.com eticaret sitesinde en temel hali ile conversation rate değerini yükseltmemize yardımcı olan 5 temel konuyu örnek ve açıklamaları ile yer verdiğim sunumum.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Eticaret Sitelerinin Conversion Rate Değerini Artıracak 5 Konu!

 1. 1. E-Ticaret Siteleri İçin Conversion Rate Değerini Artıracak 5 Konu
 2. 2. #1 Ürün Sayfalarındaki Yorumlar Ürün sayfalarında mutlaka yorumlar bölümü bulunmalıdır!
 3. 3. #1 Ürün Sayfalarındaki Yorumlar Ürün sayfalarında mutlaka yorumlar bölümü bulunmalıdır! Kullanıcılar kolayca yorum yapabilmesi ve yorum yapan kişinin gerçek biri olduğunu kolayca görebilmesi için Facebook yorumları kullanılmalıdır.
 4. 4. #1 Ürün Sayfalarındaki Yorumlar Ürün sayfalarında mutlaka yorumlar bölümü bulunmalıdır! Kullanıcılar kolayca yorum yapabilmesi ve yorum yapan kişinin gerçek biri olduğunu kolayca görebilmesi için Facebook yorumları kullanılmalıdır. Hakaret içermediği sürece hiçbir yorum silinmemelidir. Olumsuz yorumlarda yorumlar arasında bulunmalıdır.
 5. 5. E-ticaret siteleri için en değerli içerik kullanıcılar tarafından üretilen içerikler. Fakat kullanıcıların içerik oluşturmasını sağlamak çok kolay değil. Üyelik girişi gerektiren sistemler süreci zorla ştırdı ğı için verimi azaltmaktadır. cookplus.com ‘da Facebook yorumlarını kullanarak, kullanıcılarımızın kolayca yorum yapmasını sağladık.
 6. 6. #2 Benzer Ürünler Ürünleriniz ile ilgili araştırma yapan kullanıcıların, ürün sayfasında benzer ürünlere erişebiliyor olması oldukça önemli...
 7. 7. E-ticaret siteleri için kullanıcı kazanımı oldukça önemli. Sitenize gelen kullanıcıların sitenizde olabildi ğince fazla kalmasını ve incelemesini sağlamak, reklam ve pazarlama çalı şmalarının performansı için oldukça önemli bir konu. cookplus.com ‘da tüm ürün sayfasında ürünlere benzer ürünleri göstererek ilgili kullanıcı dilerse alternatifleri görmesini sağlıyoruz.
 8. 8. #3 Filtreleme Özelliği Kategori sayfalarında ürünler, isimleri ve fiyatlarına göre listelenebiliyor olmalı!
 9. 9. #4 Sepet Sayfası Sepet sayfasında ürünler net bir şekilde gösterilmeli, Satın Al butonları farklı renklerde vurgulanmalıdır.
 10. 10. #5 Ödeme Sayfası Ödeme sayfası tek sayfada bitmelidir. Satın alınacak ürünlerin ödeme sayfasında gösterilmesi önemlidir!
 11. 11. Tek sayfalık ödeme sayfaları önemlidir.
 12. 12. Tek sayfalık ödeme sayfaları önemlidir. Ödeme sayfasında kullanıcının satın alacağı ürün gösterilmelidir.
 13. 13. Tek sayfalık ödeme sayfaları önemlidir. Ödeme sayfasında kullanıcının satın alacağı ürün gösterilmelidir. Kargo ücreti ve yapılan indirimler net bir şekilde gösterilerek net tutar gösterilmelidir.
 14. 14. TEŞ EKKÜRLER @mtufekyapan mtufekyapan@gmail.com

×