Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
1 of 15

Growth Hacking: Crazy Egg 10,000$ ile 100,000 Kullanıcıya Nasıl Ulaştı?

3

Share

Download to read offline

Önemli Growth Hacker'lardan biri olan Neil Patel'in Crazy Egg'in ilk günlerinde kullanıcı kazanımını sağlamak ve ürününün kullanımını artırmak için uyguladığı 7 önemli taktiği bu sunum ile paylaştım.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Growth Hacking: Crazy Egg 10,000$ ile 100,000 Kullanıcıya Nasıl Ulaştı?

 1. 1. crazyegg 10,000$ ile 100,000 Kullanıcıya Nasıl Ulaştı?
 2. 2. crazyegg 10,000$ ile 100,000 Kullanıcıya Nasıl Ulaştı? @GrowthHackingTR Daha Fazlası İçin
 3. 3. Growth Hacker: Neil Patel
 4. 4. Growth Hacker: Neil Patel KISSmetrics ve Crazy Egg Kurucu Ortağı TechCrunch Trafiğini 60 Günde %30 Artırdı! Takip Edilmesi Gereken 20 Growth Hacker’dan Biri!
 5. 5. Neil Patel’den Önemli 7 Growth Hacking Sırrı
 6. 6. 1. İçerik Siteleri Crazy Egg hedef kitlesinin internette en çok zaman geçirdiği siteleri keşfettikten sonra; CSS Galerinden reklam satın almanın anlamlı olacağını düşünüp, bu içerik sitelerinden reklam satın alması gerçekleştirdi.
 7. 7. 2. Basın / PR Önemli teknoloji bloglarına Crazy Egg’i ücretsiz olarak sundu ve Crazy Egg raporları ile ilgili danışmalık vererek, TechCrunch, Mashable gibi bloglara Crazy Egg’in yer almasını sağladı.
 8. 8. Crazy Egg’in hedef kitlesi; hosting firmalarının müşterileri olduğu için hosting firmaları ile gelir ortaklığı şeklinde gerçekleştirilen iş birlikleri ile yeni kullanıcı kazanımı sağlanmıştır. 3. İş Geliştirme
 9. 9. 4. Konferanslar Neil Patel, direkt yada yakından ilgili olan konferanslara konuşmacı olarak katıldı. İlerleyen dönemlerde önemli konferanslara sponsor olarak, hedef kitlesine direkt ulaştı.
 10. 10. 5. Bloglar Popüler bloglara Crazy Egg’i ücretsiz olarak sundular. Amaçları sadece Crazy Egg’in kullanılmasını sağlamaktı. Bloggerlar ürünü çok beğendiler ve aldıkları görsel raporları paylaşmaya başladılar.
 11. 11. 6. Kaldıraç Etkisi Bloggerların kendi site haritalarını paylaşması, ürüne böyle bir özellik eklemenin anlamlı olduğunu keşfetmelerini sağladı. Görsel raporları paylaşma özelliği ile Google İmage Search gibi önemli bir trafik kaynağı kazandılar.
 12. 12. 7. SEO Hedef kitlenizin potansiyel olarak internette araştırdığı anahtar kelimeleri çıkarmak ve bu içeriklerle ilgili içerik çalışmaları gerçekleştirmek önemlidir. Crazy Egg blogu ile organik aramalar için önemli bir kaynak geliştirmiş.
 13. 13. 500,000 Kullanıcıya Ulaşmanızı Sağlayacak 10 Growth Hacking Stratejisini İncelediniz mi?
 14. 14. TEŞEKKÜRLER Sunumu Paylaşmak İster misiniz?
 15. 15. TEŞEKKÜRLER Sunumu Paylaşmak İster misiniz? İletişime Geçmek İçin; @mtufekyapan mtufekyapan@gmail.com

×