Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
1  Rezidenca Dhermi Resort      Porta per te Investuar ne Shqiperi………   Dhermi Resort              ...
2  Rezidenca Dhermi Resort               Pse Shqiperia?                 25% ritje ne cmime...
3    Rezidenca Dhermi Resort  Natyra dhe ekologjia shqiptare krijon mundësi  për zhvillimin e turizmit bregdetar, a...
4    Rezidenca Dhermi Resort  Klimë e shkëlqyer gjatë gjithë vitit me  temperatura që variojnë nga 22-30 gradë duke...
5    Rezidenca Dhermi Resort  Vlora–Porta e Shqiperise ne Evrope  Vlora është një qytet në      Duke qenë një ...
6    Rezidenca Dhermi Resort   ........prezanton        Dhermi Resort  Dhermi Resort Residence është një ve...
7  Rezidenca Dhermi Resort  Rreth Dhermi Resort                Key Features:              ...
8  Rezidenca Dhermi Resort                 Dhermiu eshte fshati i dyte i                ...
9     Rezidenca Dhermi Resort  Skedula e Pageses*          Me nenshkrimin e rezervimit – Reservimi / Cmi...
10  Rezidenca Dhermi Resort                Per me shume informacion ju                lutem...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×
Upcoming SlideShare
Villas and Apartments for sale in Dhermi - Dhermi Resort
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

1

Share

Download to read offline

Apartamente dhe Vila per shitje ne Dhermi - Dhermi Resort

Download to read offline

Apartamente dhe vila per shitje ne Dhermi - Dhermi Resort

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Apartamente dhe Vila per shitje ne Dhermi - Dhermi Resort

 1. 1. 1 Rezidenca Dhermi Resort Porta per te Investuar ne Shqiperi……… Dhermi Resort www.Albania-Estate.com ©
 2. 2. 2 Rezidenca Dhermi Resort Pse Shqiperia?  25% ritje ne cmimet e pronave ne Tirane dhe Vlore ne 5 vitet e fundit  22% ritje ne Turizem  20% ritje ne numrin e pasagjereve qe udhetojne nga Aeroporti i Tiranes  Udhetime ditore direkte te British Airways, Lufthansa, Austrian, Alitalia  700 mill Euro investuar ne projekte te ndryshme ne infrastrukture  Anetar ne NATO qe nga viti 2009  Anetar ne EU ne vitin 2014  422 mil Euro nga fondet e EU  10% takse te ardhurash  Jo taksa per pronat  Kosto të ulët jetese  Mundësi për financim kredi  Turizëm të fortë lokal që nënkupton kërkesë për qiradhënie. www.Albania-Estate.com ©
 3. 3. 3 Rezidenca Dhermi Resort Natyra dhe ekologjia shqiptare krijon mundësi për zhvillimin e turizmit bregdetar, atij malor, turizmit aventuroz,etj.  Një vend shumë i këndshëm me karakter individual dhe bukuri natyrore, Shqipëria shtrihet përgjatë detit Jon dhe Adriatik. Me mbi 180 ditë me diell në vit Shqipëria është një përzierje interesante e kulturës dhe natyrës, maja malore dhe plazhet e shkreta, bukurinë dhe qytete me shumë jetë.  E karakterizuar nga plazhet e bukura me rërë të artë, vargjet malore dhe pamje mahnitëse, Shqipëria paraqet një mjedis të paprishur dhe të pacënuar. Deri tani Shqiperia ka qenë një sekret i përbashkët vetëm në mesin e pushuesve kureshtar dhe aventureskë. Kjo po ndryshon. Restorante që sigurojnë ushqim të cilësisë më të lartë, bukuri të mrekullueshme natyrore në bollëk, klimë e shkëlqyer, histori interesante, njerëz miqësorë dhe mikpritës – kjo është Shqipëria!  Shqipëria ka një sipërfaqe prej 28.748 km2. Ajo është e pozicionuar në pjesën jug perëndimore të gadishullit Ballkanit dhe kufizohet në veri me Malin e Zi, në veri- lindje me Kosovën, në lindje me Maqedoninë dhe në jug e jug -lindje me Greqinë. Në perëndim vendi laget nga ujërat e deteteve Adriatik dhe Jon. Shqipëria ndahet në katër zona fiziko - gjeografike (Alpet e Shqipërisë, Krahina Malore Qëndrore, Krahina Malore Jugore dhe Ultësira Perëndimore).  Kështu pra me një akses të shpejtë dhe të përshtatshëm, dhe tërheqëse si një parajsë unike e Mesdheut, Shqipëria ofron potencial i pashembullt qoftë si një shtëpi me mënyrë jetese në diell dhe/ose një mundësi për rritjen e investimeve, me qira ose rishitje. www.Albania-Estate.com ©
 4. 4. 4 Rezidenca Dhermi Resort Klimë e shkëlqyer gjatë gjithë vitit me temperatura që variojnë nga 22-30 gradë duke krijuar kështu potencial të mirë për qeradhënie.  Shqipëria si shkak i pozitës së saj gjeografike, klimës, bukurive natyrore dhe trashëgimisë së pasur historike e kulturore ofron një potencial të rëndësishme për zhvillimin e industrisë së turizmit. Klima e butë dhe e favorshme bën që vendi të jetë destinacion turistik gjatë 12 muajve të vitit. Gjatë viteve të fundit turizmi shqiptar po jeton një ngritje të vazhdueshme duke u përqendruar në ofrimin e produkteve të ndryshme turistike si turizmi i " diellit dhe detit", " turizmi kulturor" etj.  Turizmi bregdetar është kryesisht i zhvilluar në qytetet e Durrësit, Vlorës, Sarandës dhe Divjakës. Gjatë stinës së verës më shumë se 200.000 turistë frekuentojnë ujërat e detit Adriatik të Durrësit dhe Vlorës, të cilat ofrojnë edhe shërbime hotelerie dhe qendra argëtimi të ndryshme. Durrësi është një destinacion interesant edhe për turizmin historik.  Qyteti bukur i Sarandës është një qendër e rëndësishme turistike jo vetëm për plazhet por edhe për pasuritë e mëdha kulturore e historike. Saranda vizitohet nga shumë turistë ndërkombëtarë, një pjesë e mirë e të cilëve hyjnë nga ishulli grek i Korfuzit.  Turizmi malor është i përqendruar kryesisht në pjesën Jug- Lindore dhe Veriore të Shqipërisë. Fshati i Voskopojës ndodhet 21 km larg qytetit të Korçës, me ajër të pastër dhe ujë kurativ. Pika të tjera janë Alpet e Shqipërisë në veri të vendit (Thethi, Vermoshi, Valbona etj). www.Albania-Estate.com ©
 5. 5. 5 Rezidenca Dhermi Resort Vlora–Porta e Shqiperise ne Evrope Vlora është një qytet në Duke qenë një nyje e rrugëve Turistët vijnë jo vetëm nga zona Shqipërinë jugore. Vlora është tokësore e detare, i njohur për të ndyshme të Shqipërisë, por qyteti i dyte më i madh portual verën, ullinjtë e kripën, u bë porti edhe shqiptarë të Kosovës e pas Durrësit, me një popullsi kryesor i Ilirisë pas rënies së Maqedonisë. Të shumtë janë afërsisht 124.000 (2006). Apolonisë e Orikumit. Në mesjetë edhe turistët e huaj të nxitur Ndodhet ne jugperëndim te fatet e qytetit lidhen me kështjellën nga fama e bregdetit shqiptarë si Shqipërisë, në Detin Adriatik e Kaninës. Më 1081 u pushtua nga dhe nga sekretet e fundit për të dhe ështe qendra e Rrethit të normanet, më 1205 nga Venediku, zbuluar në Europë. Hotelet Vlorës. Qytet i lashtë dhe një pastaj kaloi në sundimin e kanë një arkitekturë nga portet kryesore te Hohënshtaufëve gjermanë dhe më funksionale, nuk janë me shumë Shqipërisë. Ndodhet ne 1272 u përfshi në mbretërinë e kate, por ndërtimi i tyre të lejon jugperëndim te vendit, buzë Arbërisë. Vlora ishte kryeqyteti i të shijosh pamjen fantastike të Adriatikut. Në lashtësi njihej parë i Shqipërisë së pavarur. Me 28 detit, oborret e tyre janë te me emrin Aulona. Gjurmët më nëntor 1912 këtu Kuvendi rrethuara me pemët të hershme i takojnë shek. VI Kombetar shpall Pavarësinë dhe karakteristike të zonave dhe p.e.s. Në shek. IV rrethohet me formoi qeverinë me Ismail disa prej tyre edhe për pishinat. mure guri të latuar. Qemalin në krye. www.Albania-Estate.com ©
 6. 6. 6 Rezidenca Dhermi Resort ........prezanton Dhermi Resort Dhermi Resort Residence është një vendpushim krejt e re mbi plazhin e mahnitshem dhe ujrat blu të Jonit. Ndërsa bregdeti Jon është konsideruar gjerësisht të jetë ndër më të përsosurit në botë me plazhe të paprishura, Dhermiu është mbreti i tyre. Projekti eshtë i vendosur në majë të një plazhi të quajtur Kallam ne Dhërmi dhe është perceptuar si prova më e denjë e përsosmërisë ne zinxhirin unik të asaj çka ndërtohet. Ky koleksion elegant ndërtimesh, ofron jo vetëm një projekt unik dhe atmosferë në përshtatje ideale me ambientin rrethues, por në të njëjtën kohë dhe një përkushtim të pa-krahasueshëm të personelit në të. Ofrohet akomodimi luksoz ne sistem zinxhir vilash dhe hoteli-t luksoz ndertuar ne te. www.Albania-Estate.com ©
 7. 7. 7 Rezidenca Dhermi Resort Rreth Dhermi Resort Key Features:  Dhomat e hotelit janë të pajisura në mënyrë të thjeshtë dhe simpatike, dhe të gjitha dhomat kanë ballkon me një pamje të mrekullueshme të detit ose në pishinës që është destinacioni i një kënaqësi supreme.  Vila ne kete rezidence është padyshim një experience me standard te larte nga të gjitha kendveshtrimet.  Ajo përmbledh gjithçka qe mund të kerkoni në një vilë: një pozicion të bukur dhe një pamje te brendshme mahnitëse e pasuruar me të gjitha komfortet moderne.  Privaci maksimale për klientelë VIP është e garantuar me një siguri 24-orëshe ku ndodhen vetem banorët e vilës.  Klientet të cilët dëshirojnë të gjejnë një pronë me pamje nga deti I kalter Jon dhe linjat shkëmbore te bregdetit te Dhërmiut mos te kërkojne per më tej. www.Albania-Estate.com ©
 8. 8. 8 Rezidenca Dhermi Resort  Dhermiu eshte fshati i dyte i krahines se Himares, i cili shfaqet para syrit te udhetarit menjehere pasi kalon qafen e Llogarase dhe Parkun e saj te Kombetar.  I vendosur buze detit Jon dhe ne shpatet e maleve te Vetetimes, midis gjelberimit te ullinjve dhe agrumeve te shumta, fshati ka nje bukuri madheshtore.  Ndodhet vetem 35 minuta larg Vlores qytetit me te madh te Jugut te Shqiperise dhe rreth 130 km larg Sarandes.  Dhermiu eshte i famshem per ujerat e pastra dhe kombinime madheshtore te detit dhe maleve nga mbrapa.  Ndodhet vetem 15 minuta larg Parkur Nacional te Llogarase.  15 minuta larg qendres se Himares.  Dhermiu ka mesatarisht 300 dite me diell gjate vitit. www.Albania-Estate.com ©
 9. 9. 9 Rezidenca Dhermi Resort Skedula e Pageses*  Me nenshkrimin e rezervimit – Reservimi / Cmimi I agjencise 2000 EUR  Me nenshkrimin e kontrates 80% I pagohet ndertuesit  Me nenshkrimin e kontrates - 700 EUR paguhen per sherbimet legale  Me perfundimin e apartamentit 15% I pagohen ndertuesit  Me marrjen e hipotekes – 5% I pagohen ndertuesit * Skedula e Pageses ishte e sakte ne kohen e krijimit te broshures. Kjo mund te ndryshoje ne varesi te kohes se perfundimit te blerjes. www.Albania-Estate.com ©
 10. 10. 10 Rezidenca Dhermi Resort Per me shume informacion ju lutem na kontaktoni si me poshte: Toll Free: 1-888-414-4536 USA and Canada Sam Dardha - Executive Director Cell: +1 414 852 5513 Email: info@albania-estate.com Albania Ilir Dardha - Albania Director Email: ilir@albania-estate.com www.Albania-Estate.com ©
 • sdardha2

  Mar. 9, 2013

Apartamente dhe vila per shitje ne Dhermi - Dhermi Resort

Views

Total views

8,382

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

7,494

Actions

Downloads

2

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×