Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

1

Share

Apartamente per shitje ne Sarande - Saranda Bay Residence

Apartamente per shitje ne Sarande - Saranda Bay Residence

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Apartamente per shitje ne Sarande - Saranda Bay Residence

 1. 1. 1 Rezidenca SarandaBay Porta per te Investuar ne Shqiperi……… Rezidenca Saranda Bay www.Albania-Estate.com ©
 2. 2. 2 Rezidenca SarandaBay Pse Shqiperia?  25% ritje ne cmimet e pronave ne Tirane dhe Vlore ne 5 vitet e fundit  22% ritje ne Turizem  20% ritje ne numrin e pasagjereve qe udhetojne nga Aeroporti i Tiranes  Udhetime ditore direkte te British Airways, Lufthansa, Austrian, Alitalia  700 mill Euro investuar ne projekte te ndryshme ne infrastrukture  Anetar ne NATO qe nga viti 2009  Anetar ne EU ne vitin 2014  422 mil Euro nga fondet e EU  10% takse te ardhurash  Jo taksa per pronat  Kosto të ulët jetese  Mundësi për financim kredi  Turizëm të fortë lokal që nënkupton kërkesë për qiradhënie. www.Albania-Estate.com ©
 3. 3. 3 Rezidenca SarandaBay Natyra dhe ekologjia shqiptare krijon mundësi për zhvillimin e turizmit bregdetar, atij malor, turizmit aventuroz,etj.  Një vend shumë i këndshëm me karakter individual dhe bukuri natyrore, Shqipëria shtrihet përgjatë detit Jon dhe Adriatik. Me mbi 180 ditë me diell në vit Shqipëria është një përzierje interesante e kulturës dhe natyrës, maja malore dhe plazhet e shkreta, bukurinë dhe qytete me shumë jetë.  E karakterizuar nga plazhet e bukura me rërë të artë, vargjet malore dhe pamje mahnitëse, Shqipëria paraqet një mjedis të paprishur dhe të pacënuar. Deri tani Shqiperia ka qenë një sekret i përbashkët vetëm në mesin e pushuesve kureshtar dhe aventureskë. Kjo po ndryshon. Restorante që sigurojnë ushqim të cilësisë më të lartë, bukuri të mrekullueshme natyrore në bollëk, klimë e shkëlqyer, histori interesante, njerëz miqësorë dhe mikpritës – kjo është Shqipëria!  Shqipëria ka një sipërfaqe prej 28.748 km2. Ajo është e pozicionuar në pjesën jug perëndimore të gadishullit Ballkanit dhe kufizohet në veri me Malin e Zi, në veri- lindje me Kosovën, në lindje me Maqedoninë dhe në jug e jug -lindje me Greqinë. Në perëndim vendi laget nga ujërat e deteteve Adriatik dhe Jon. Shqipëria ndahet në katër zona fiziko - gjeografike (Alpet e Shqipërisë, Krahina Malore Qëndrore, Krahina Malore Jugore dhe Ultësira Perëndimore).  Kështu pra me një akses të shpejtë dhe të përshtatshëm, dhe tërheqëse si një parajsë unike e Mesdheut, Shqipëria ofron potencial i pashembullt qoftë si një shtëpi me mënyrë jetese në diell dhe/ose një mundësi për rritjen e investimeve, me qira ose rishitje. www.Albania-Estate.com ©
 4. 4. 4 Rezidenca SarandaBay Klimë e shkëlqyer gjatë gjithë vitit me temperatura që variojnë nga 22-30 gradë duke krijuar kështu potencial të mirë për qeradhënie.  Shqipëria si shkak i pozitës së saj gjeografike, klimës, bukurive natyrore dhe trashëgimisë së pasur historike e kulturore ofron një potencial të rëndësishme për zhvillimin e industrisë së turizmit. Klima e butë dhe e favorshme bën që vendi të jetë destinacion turistik gjatë 12 muajve të vitit. Gjatë viteve të fundit turizmi shqiptar po jeton një ngritje të vazhdueshme duke u përqendruar në ofrimin e produkteve të ndryshme turistike si turizmi i " diellit dhe detit", " turizmi kulturor" etj.  Turizmi bregdetar është kryesisht i zhvilluar në qytetet e Durrësit, Vlorës, Sarandës dhe Divjakës. Gjatë stinës së verës më shumë se 200.000 turistë frekuentojnë ujërat e detit Adriatik të Durrësit dhe Vlorës, të cilat ofrojnë edhe shërbime hotelerie dhe qendra argëtimi të ndryshme. Durrësi është një destinacion interesant edhe për turizmin historik.  Qyteti bukur i Sarandës është një qendër e rëndësishme turistike jo vetëm për plazhet por edhe për pasuritë e mëdha kulturore e historike. Saranda vizitohet nga shumë turistë ndërkombëtarë, një pjesë e mirë e të cilëve hyjnë nga ishulli grek i Korfuzit.  Turizmi malor është i përqendruar kryesisht në pjesën Jug- Lindore dhe Veriore të Shqipërisë. Fshati i Voskopojës ndodhet 21 km larg qytetit të Korçës, me ajër të pastër dhe ujë kurativ. Pika të tjera janë Alpet e Shqipërisë në veri të vendit (Thethi, Vermoshi, Valbona etj). www.Albania-Estate.com ©
 5. 5. 5 Rezidenca SarandaBay Saranda–Plazhi i Endrave Tuaja Saranda sa moderne aq dhe e ere te favorshme për detarët qe Syri i kalter eshte nje nga pikat lashtësisë ruan në gjirin e vet frynte nga juglindja ne gjirin e identifikuese kur permend thesare e identitete të një kulture e ketij qyteti. Turizmi arkeologjik vajtjen ne Sarande. Largesia e qytetërimi të lashtë. Fillimet e vleresohet shume dhe perveç kesaj pike nga Saranda eshte 25 jetës dhe gjurmët e para të sinagoges ne qytet, Kalase se minuta dhe per te vajtur atje vendbanimit datojnë shek.II-të Lekuresit, Butrintit, keshillohet te mund te shfrytezohen gjithashtu p.k. Per here te pare ne burimet vizitohen edhe qyteti antik i autobuset e linjave interurbane. shkruara qyteti permendet ne Finiqit, manastiri i Mesopotamise Uji i ftohte dhe hijet e pemeve, shekullin e dyte para Krishtit me etj. Me varke ke mundesine qe te kaltersia qe ofrohet ne kete pike, emrin Angjizmos. Ciceroni, oratori vizitosh bregdetin duke bere ben qe nje njeri ta perjetoje i famshem romak, qe kishte ne keshtu nje udhetim edhe ne gjirin vertet kuptimin e fjales rrethinat e Butrintit mikun e tij e Kakomese dhe Krorezes. "pushues". Kalaja e Lekuresit me te afert, Popon Atikun, kaloi Lundrimi mund te nise nga porti. eshte nje tjeter vend per te mos u andej duke u kthyer nga Butrinti Ne Ksamil eshte ndertuar edhe anashkaluar. E gjendur ne hyrje per ne Rome. Në periudhat e shetitorja anes bregut qe eshte te qytetit te Sarandes, ajo mund mëvonshme, emri i qytetit vetem per kalimtaret, duke i te cilesohet edhe si nje nga pikat Onhezmos, lidhet me emrin e nje dhene nje plus me shume qytetit. me te larta te tij. www.Albania-Estate.com ©
 6. 6. 6 Rezidenca SarandaBay ........prezanton Saranda Bay  Residenca Saranda Bay prane bregdetit Jon, ngrihet ne nje reliev nga i cili mundesohet peisazhi i plote i Ishullit te Korfuzit dhe Qytetit te Sarandes.  Residenca eshte e perbere nga apartamente ne rreshtin e pare.  Te gjitha njesite jane njeherazi te orientuara nga deti.  Saranda Gjiri i Vilave perbehet nga apartamente 1+1 dhe 2+1 te orientuara nga deti, me nje arkitekture moderne te kombinuar me arkitekturen tradicionale te bregdetit.  Rezidenca Saranda Bay ka apartamente per shitje qe jane 1+1 dhe 2+1.  Pamje fantastike te gjirit te Sarandes dhe Korfuzit. www.Albania-Estate.com ©
 7. 7. 7 Rezidenca SarandaBay Karakteristikat e Rezidences Saranda Bay:  Kjo rezidence ka nje dizenjo perfekte qe lejon apartamentet te kene pamje te plote nga deti.  Duke qene nje kompleks rezidencial i nje standarti te larte, vetem pak metra nga deti dhe me pamje nga Korfuzi, te jep sigurine se apartamenteve do tu rritet vlera me shpejt ne krahesim me pronat e tjera.  Do kete shume kerkesa nga bleresit e ardhshem ose nga ata qe kerkojne vendin me te mire te mundshem per shtepine e tyre te re ose investimet e tyre. www.Albania-Estate.com ©
 8. 8. 8 Rezidenca SarandaBay Apartamente per shitje 1+1:  65m2 (3 Apartamente te lira per 42250 Euros)  70m2 (1 Apartament i lire per 45500 Euro) Apartamente per shitje 2+1:  78.5m2 (5 Apartamente te lira per 51025 Euro)  73m2 (1 Apartament i lire per 47450 Euro)  73.5m2 (1 Apartament i lire per 47775 Euro)  73.9M2 (3 Apartamente te lira per 48035 Euro)  95.3m2 (1 Apartament i lire per 61945 Euro)  87.8m2 (1 Apartament i lire per 57070 Euro)  82.2m2 (1 Apartament i lire per 53430 Euro)  93m2 (1 Apartament i lire per 60450 Euro)  83m2 (2 Apartamente te lira per 53950 Euro)  109m2 (Papafingo e lire per 70850 Euro) www.Albania-Estate.com ©
 9. 9. 9 Rezidenca SarandaBay www.Albania-Estate.com ©
 10. 10. 10 Rezidenca SarandaBay Skedula e Pageses*  Me nenshkrimin e rezervimit – Reservimi / Cmimi I agjencise 2000 EUR  Me nenshkrimin e kontrates 80% I pagohet ndertuesit  Me nenshkrimin e kontrates - 700 EUR paguhen per sherbimet legale  Me perfundimin e apartamentit 15% I pagohen ndertuesit  Me marrjen e hipotekes – 5% I pagohen ndertuesit * Skedula e Pageses ishte e sakte ne kohen e krijimit te broshures. Kjo mund te ndryshoje ne varesi te kohes se perfundimit te blerjes. Per me shume informacion ju lutem na kontaktoni si me poshte: Toll Free: 1-888-414-4536 USA and Canada Sam Dardha - Executive Director Cell: +1-414-852-5513 Email: info@albania-estate.com Albania Ilir Dardha - Albania Director Email: ilir@albania-estate.com www.Albania-Estate.com ©
 • sdardha2

  Mar. 9, 2013

Apartamente per shitje ne Sarande - Saranda Bay Residence

Views

Total views

310

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

4

Actions

Downloads

0

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×